اخبار مرتبط

مسعود جمیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به جاری شدن سیلاب در بستر و محل آبنماهای محور ارتباطی رودبار جنوب به ایرانشهر با هدف ایجاد ایمنی تردد، این مسیر مسدود شده است.
وی با بیان اینکه وجود آبنماهای متعدد در این محور موجب قطع تردد در هنگام بارندگی ها می شود، بیان کرد: با حضور راهداران در این محور از تردد در محل آبنماها جلوگیری شده است.
وی با اشاره به طغیان رودخانه ها در شهرستان قلعه گنج گفت: سیلاب، مسیر روستاهای جنگل آباد، بلبل آباد، چاه باغ، ریگ چمران و کهور دراز مسدود کرده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان با اشاره به آماده باش راهداران جنوب کرمان گفت: با فروکش کردن سیلاب و فراهم شدن شرایط جوی، محورهای ارتباطی مسدود شده توسط راهداران بازگشایی می شود.
جمیلی از حضور راهداران در محل وقوع سیلاب خبر داد و گفت: در همین شرایط جوی نیز در محورهایی که امکان عملیات راهداری برای دستگاه ها فراهم باشد عملیات بازگشایی و تیغ زنی محور انجام می شود.
وی از رانندگان و مسافران نوروزی خواست با توجه به تداوم شرایط جوی تا پایان هفته در جنوب کرمان و ایجاد لغزندگی در بستر محورهای ارتباطی، جوانب احتیاط در رانندگی را رعایت و از سرعت غیرمجاز خودداری کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان با بیان اینکه ماموران راهداری با تمام توان و تجهیزات در جاده ها حضور دارند گفت: در شرایط شلوغی محورها و حجم تردد به جهت سفرهای نوروزی، سهل انگاری در رانندگی می تواند علاوه بر به خطر انداختن جان خود، دیگران را نیز دچار صدمه و خسارت های جبران ناپذیری کند.
مرکز مدیریت راهها با شماره تماس 141 آماده دریافت گزارش های تخریب محورها و اطلاع رسانی از وضعیت جوی جاده ها برای مسافران و رانندگان است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را تحت پوشش دارد.
3029/7450/7429
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.