اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد حسین امید عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در مرکز جهاد دانشگاهی استان کرمان افزود: از مهر سال آینده مقرر کردیم در کنار تمامی مراکز علمی کاربردی یک مرکز رشد تاسیس شود.
وی تصریح کرد: برای دانشجویان و دانش آموختگانی که ایده خود را در مراکز نوآوری و رشد مطرح کنند و پرورش دهند تسهیلات ارزان قیمت 50 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهار داشت: از حدود 600 مرکز دانشگاهی علمی کاربردی در کشور 550 مرکز سطح بندی شده اند و این سطح بندی هر ساله انجام می شود.
وی افزود: مراکزی که در سطح بندی رتبه پایینی دارند باید تا خرداد سال آینده خود را ارتقا بدهند و برای مراکز سطح بالا نیز تسهیلاتی در نظر گرفته ایم.
امید تاکید کرد: همچنین 46 مرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای اساسنامه از شورای دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور شده اند.
وی گفت: از سال آینده تمامی مراکز جامع علمی کاربردی در کشور باید محیط کار داشته باشند تا دانشجویان با فعالیت در این محیط ها پس از فارغ التحصیلی بتوانند اشتغال و ثروت بدست آورند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ادامه داد: این دانشگاه سال گذشته حدود 600 هزار نفر ظرفیت داشت اما 150 هزار نفر در آن پذیرش شدند و باید جوانان به جای مدرک گرایی به سمت فراگیری مهارت بروند.
وی با بیان اینکه فرآیند ایجاد مراکز نوآوری و رشد در دانشگاه تسهیل شده است افزود: استان کرمان تنها چهار مرکز رشد دارد که امیدواریم در سال آینده این تعداد افزایش پیدا گند.
امید تصریح کرد: در نمایشگاه اخیر دستاوردهای پژوهش و فناوری، تعدادی از مراکز رشد یرای طرح ها و ایده های خود موفق به تجاری سازی و انعقاد قرارداد شدند.
وی بیان کرد: دروس حدود 600 رشته کارشناسی و 600 رشته پودمانی با کمک اساتید و دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور مورد بازنگری قرار گرفته است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تاکید کرد: آمادگی داریم برای مراکز صنعتی، معدنی، کشاورزی و غیر در استان کرمان در جهت مهارت آموزی در محیط های کاری همکاری کنیم.
همچنین با حضور رئیس دانشگاه جام علمی کاربردی کشور از مجوز راه اندازی مرکز نوآوری تکنولوژی های پیشرفته ساختمانی در جهاد دانشگاهی کرمان رونمایی شد.
7437/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.