اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دکتر محمدصادق بصیری شبانگاه دوشنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان کرمان افزود: طرح تکامل ابتدای دوران کودکی و اجرای آن در شهرستان زرند از سوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تدوین شده و لازم است که نسبت به فرهنگ سازی، آمورش و همکاری ادارات برای اجرای هر چه بهتر این برنامه اقدام شود.
وی ادامه داد: در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان کرمان، موضوع وجود محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق در سطح عرضه عمومی، مشکلات تاتو و استفاده از رنگ های غیر مجاز نیز بررسی و مقرر شد و الزام های لازم به دستگاه های ذیربط داده شده است.
وی ادامه داد: در کنار آن، این موضوع به صورت اختصاصی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز طرح شود تا برای پیشگیری از قاچاق محصولات آرایشی و بهداشتی اقدام عاجل به عمل آید.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان عنوان کرد: همچنین در این نشست مقرر شد که در خصوص تاتو و مضرات آن فرهنگ سازی لازم انجام شده و آموزش های مورد نیاز به مردم داده شود تا جامعه نسبت به مضرات این پدیده اجتماعی آگاهی یابد.
بصیری به موضوع ستاد تسهیلات نورزی دانشگاه علوم پزشکی نیز اشاره و بیان کرد: در این نشست مقرر شد که معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در تعامل با فرمانداری های استان و با همکاری دستگاه های ذیربط شهرستان اقدامات لازم را به ویژه در حوزه کنترل مواد غذایی در اماکن عمومی انجام دهد و برای رفع آلودگی ها و زباله ها نیز اقدام موثر صورت گیرد.
وی اظهار داشت: با توجه به گزارش سازمان ورزش و جوانان و تاثیر آن در سلامت عمومی نیز پیشنهاد شد که معین های اقتصادی برای رفع کمبود اعتبارات در این زمینه تشویق شوند و همچنین درمورد نیاز کرمان به مجموعه مستقل ورزشی بانوان نیز تدابیر لازم برای سال آینده اتخاذ شود.
وی تاکید کرد: در خصوص گزارش دانشگاه علوم پزشکی سیرجان مبنی بر لزوم ارتقای کیفیت آب آشامیدنی این شهرستان، نصب دستگاه سنجش آلودگی هوا در آن منطقه، احداث آزمایشگاه مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی سیرجان، کنترل بهداشتی اماکن مربوط به اتباع بیگانه در آن شهرستان و فعال سازی کارگروه کاهش مصرف دخانیات در اماکن عمومی نیز مقرر شد این الزامات به دستگاه های ذیربط ابلاغ شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در مورد تعیین تکلیف مراکز عرضه شیر فله و غیر پاستوریزه توسط اداره کل دامپزشکی استان کرمان نیز گفت: در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان کرمان مقرر شد دستگاه های همکار در این زمینه نظارت روزانه داشته باشند و تذکرات لازم را به ویژه در زمانی که نیاز به برخورد قانونی وجود دارد، به عرضه کنندگان بدهند.
بصیری یادآور شد: همچنین در خصوص مدیریت و کنترل سگ های بلاصاحب نیز مقرر شد که با همکاری اداره کل دامپزشکی، شهرداری، شورای شهر و انجمن حمایت از حیوانات تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شده و ترجیحا این کار به بخش خصوصی واگذار شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز گفت: این دانشگاه یکی از دستگاه هایی است که شدیدا در حوزه خدمات نوروزی در حوزه های درمان، بهداشتی و دارو، غذا، مراکز درمانی و بهداشتی و بازرسی ها درگیر است.
حمیدرضا رشیدی نژاد با اشاره به اینکه برنامه ها طبق هر سال به صورت استانی دنبال شده و تمامی واحدهای زیرمجموعه نیز درگیر شده اند، تاکید کرد: با توجه به طولانی تر بودن تعطیلات نوروزی نسبت به سال های گذشته، اورژانس نیز برنامه های جدی برای ایام نوروز دارد.
وی بیان کرد: عرضه مواد غذایی در نمایشگاه ها و اماکن عمومی و سر چهارراه ها و ورودی های شهری نیاز به نظارت بیشتر و مجوزهای مربوطه دارد.
روند پیگیری سلامت شیر در استان کرمان به خوبی دنبال شده است و اینکه انتظار داشته باشیم عرضه شیر فله ممنوع شود، امکان پذیر نیست و مسائل اجتناعی خاص خود را به دنبال دارد اما در این حوزه باید نظارت بهداشتی داشته باشیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز با اشاره به اینکه 657 باشگاه در استان کرمان فعالیت دارند، گفت: 457 مکان ورزشی برای پر کردن اوقات فراغت نونهالان، نوجوانان و جوانان در سطح استان در نظر گرفته شده است.
محمدتقی امیری خراسانی افزود:در سال جاری جشنواره جام نشاط و شادابی ویژه بانوان برگزار شده و بانوان شاغل در 100 دستگاه اجرایی در این مسابقات شرکت کردند.
وی اظهارداشت: در 11 ماه ابتدای سال جاری 3 هزار و 194 برنامه در راستای توسعه ورزش همگانی در استان کرمان انجام شده است.
وی بیان کرد: در شهر کرمان دو پارک بانوان وجود دارد اما در سطح استان مجموعه ورزشی ویژه بانوان نداریم که راه اندازی آن می تواند در افزایش سلامت بانوان نقش به سزایی داشته باشد.
3029/7440
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.