به گزارش ایرنا، جنوب کرمان چند سالی است که با مشکل خشکسالی و کم آبی دست و پنجه نرم می کند، این وضعیت تا جایی پیش رفت که منجر به کوچ و تغییر شغل عده ای از مردمان این منطقه شد اما اخیرا به لطف رحمت الهی شاهد بارش باران و خوشحالی کشاورزان این منطقه هستیم.
مردم جنوب کرمان اعم از کشاورز و غیرکشاورز امروز شادمان و خوشحال از هدیه ارزشمند خداوند بودند و از طبیعت زیبای یک روز بارانی لذت بردند.

** نذر باران در میانچیل جیرفت ادا شد
جمعه ای که گذشت به شکرانه بارش رحمت الهی، مردم روستای دهپیش علیا از توابع بخش مرکزی جیرفت، دو رأس گاو را قربانی و ذبح کردند.
نوروز سالاری از اهالی این روستا گفت: به شکرانه بارش رحمت الهی، مردم دهپیش با مشارکت یکدیگر اقدام به جمع آوری کمک های نقدی برای ادای نذر باران کرده اند.
وی افزود: ریش سفیدان این روستا در ابتدای ماه جاری تصمیم به ادای نذر در تاریخ امروز جمعه 10 اسفندماه گرفته و امروز اقدام به ذبح 2 راس گاو کردند که این تاریخ هم مصادف با بارش رحمت الهی شد و این مساله باعث خوشحالی دو چندان مردم این روستا شده است.

** مردمی که شکرگزار نعمت های الهی هستند
کشاورز نمونه جنوب کرمان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مردم جنوب کرمان به واسطه بارش رحمت الهی، شکرگزار هستند چرا که پس از چندین سال، شاهد بارش باران در این منطقه به صورت مستمر و مداوم بوده اند.
علی نعمتی افزود: خشکسالی داشت سمت و سوی زندگی مردم این منطقه را تغییر می داد ولی امسال با این میزان بارش، شاهد رونق دوباره زندگی مردم جنوب کرمان هستیم.
** زمانی برای آشنایی کودکان جنوب کرمان با چتر
شهروند جیرفتی هم گفت: با توجه به چند سال خشکسالی، چتر واژه نا مفهومی در بین کودکان ما داشت چرا که بارانی نمی آمد یا که اگر هم می آمد بسیار کم بود از این رو بچه های این منطقه با چتر، نامانوس بودند.
حسین کمالی افزود: با بارش های زیاد امسال، کودکان برای نخستین مرتبه تجربه چتر را پیدا کردند و از باران رحمت الهی زیر چتر لذت بردند.
گزارش: هادی شفیعی
7450/7429/ 5054
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.