به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام مصطفی رستمی روز چهارشنبه در نشست روسای دانشگاه های استان، مسئولان نهاد استان، مدیران گروه معارف استان، دبیران هم اندیشی استان کرمان و نخبگان با تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) با اشاره به اینکه در دوره ‌ای بسر می بریم که مساله ای به ‌نام بی‌ سوادی همراه با احساس سواد دامن گیر جامعه و مخاطبین است افزود: کسانی که خبرهای جعلی در فضای مجازی به دست شان رسیده آن را واقعی تلقی و قبول کرده و براساس آن قضاوت و ارزیابی می ‌کنند.
وی تصریح کرد: مساله کم سوادی در ابعاد مختلف جامعه وجود دارد و راهکار آن این است که همگی اهل مطالعه باشیم و هرکس مطالعه بیشتری دارد، قطعاً توانمندی بیشتری در اقدام مخاطب خود دارد.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ‎های کشور تصریح کرد: انقلاب اسلامی شعار بازگشت به مردم و انتخاب حاکمان توسط مردم و اداره کشور توسط مردم را با شعار اسلام مطالبه کرد که باعث تزلزل در حاکمیت کشورهای وابسته به آمریکا شده است.
حجت الاسلام رستمی بیان داشت: کسانی که در مورد سایه جنگ حرف می ‌زنند، بدانند که سایه جنگ را سردار سلیمانی ها و تهرانی مقدم ها دور کردند.
وی در خصوص چالش تمدن و ایدئولوژی که انقلاب اسلامی با غرب ایجاد کرد گفت: محتوای تمدن غرب نظام فکری لیبرال دموکراسی است؛ نظامی که چند صد سال تولید محتوای برای آن شده است و تمدن مجموعه عناصری که هویت، فرهنگ، دانش و سبک زندگی یک جامعه را شکل می‌دهد.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ‎های کشور ادامه داد: تمدن امروز جهان یک تمدن غربی است و امروزه تمامی ابزارهایی از قبیل دوربین، تلویزیون، میکروفون و غیره محصول یک تمدن است و این تولیدات بر مبنای، مبانی آن تمدن شکل گرفته که رهبر معظم انقلاب فرمودند: این تمدن در حال فروپاشی است.
حجت الاسلام رستمی عنوان کرد: گام دوم که مقام معظم رهبری ترسیم کردند دارای سه مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است.
نشست روسای دانشگاه های استان، مسئولان نهاد استان، مدیران گروه معارف استان، دبیران هم اندیشی استان کرمان و نخبگان امروز (چهارشنبه) در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.
9895/ 5054
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.