یحیی کمالی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به بیانیه حکیمانه و خردمندانه مقام معظم رهبری (گام دوم انقلاب) اشاره کرد و افزود: معظم له در زمینه تعامل با جهان اشاراتی داشتند که ضمن توجه به استثنائات و بدون کوتاه آمدن از مواضع ارزشی خودمان بتوانیم با جهان یک تعامل سازنده برقرار کنیم.
وی بیان کرد: موضوع دیگری که در بیانیه مقام معظم رهبری خیلی مشهود بود قرار گرفتن راه آینده در مسیر عقلانیت و حفظ ارزش‌ها بود، ما باید در کنار اینکه راه عقلانیت را طی می‌کنیم به حفظ ارزش‌ها اهتمام ورزیم، از طرفی جریانات سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب باید در مواضع خودشان تجدید نظر کنند.
نماینده مجلس بر اطلاع رسانی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید و از ترویج روحیه نا امیدی در جامعه انتقاد کرد.
کمالی پور با بیان اینکه باید به بحث اشتغال، نگرانی‌ها و دغدغه‌های جوانان توجه کرد، اظهار داشت: جوانان در هر عرصه‌ای که ورود کردند خودشان را نشان دادند از این رو همه مسئولان و مدیران در قوای سه گانه موظف هستند در عمل به منویات مقام معظم رهبری نگاهی ویژه به جوانان داشته باشند.
وی ادامه داد: شرایط و بسترهای لازم هم اکنون باید برای جوانان فراهم شود تا بتوانند چرخه های مدیریتی کشور را برعهده بگیرند.
وی گفت: بیانیه مقام معظم رهبری یک اتمام حجت برای تمام مسئولان و همه مردم وفادار انقلابی بود و البته بخش اعظم این بیانیه خطاب به جوانان است.
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در خانه ملت افزود: امروز یکی از چالش‌های کشور، نظام پیر سالار حاکم بر کشور بوده و متاسفانه کمتر از جوانان استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: آینده کشور در گرو استفاده از ظرفیت و توان جوانان است و در واقع اگر به جوانان توجه نکنیم و آنها را به چرخه مدیریتی راه ندهیم در آینده نه چندان دور با بحران مدیریتی در کشور روبه رو خواهیم شد.
این حقوقدان اظهار داشت: نگاه مقام معظم رهبری به حوزه جوانان بسیار دقیق و در راستای نیازهای جامعه و شرایط کشور است از این رو باید به این زمینه توجه ویژه شود.
کمالی پور تصریح کرد: جوانان در عرصه‌های مختلف به ویژه جنگ تحمیلی، خودشان را نشان دادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 24 بهمن ماه جاری در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی، به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام دوم به سمت آرمانهای انقلاب، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.
7450/7429/ 5054
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.