به گزارش ایرنا محمدرضا شاملو روز پنجشنبه در جمع مسئولان شهرستان های انار و رفسنجان در محل هتل هیلان رفسنجان افزود: بازسازی طرح های هادی روستایی در اولویت برنامه های بنیاد مسکن قرار دارد .
وی با اشاره به وجود بیش از 38 هزار روستای بالای 20 خانوار در کشور افزود: برای بازنگری طرح های هادی، بهسازی آنها و واگذاری اراضی روستایی به متقاصیان 100 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
شاملو بیان کرد: برای واگذاری زمین به متقاضیان‌ و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و نیز خانواده شهدا تا 20 درصد زیر قیمت کارشناسی به آنها زمین واگذار می شود.
وی در ارتباط با طرح های گردشگری روستایی هم با اشاره به وجود 300 روستای هدف گردشگری در کشور بیان کرد: بر اساس قانون برنامه و بودجه برای اجرای طرح های هادی در این روستاها بودجه و اعتبار می گذاریم ضمن اینکه برای اجرای طرح های هادی دو روستای اودرج و دره جوز هر کدام 100 میلیون تومان اعتبار اختصاص داده خواهد شد.
وی گفت: 2 هزار و 800 روستای بالای 20 خانوار در استان کرمان وجود دارد و در شهرستان انار که 20 روستای بالای 20 خانوار وجود دارد یک میلیارد تومان اعتبار تأمین قیر برای آنها اختصاص داده شده است.
شاملو خاطرنشان کرد: در شهرستان رفسنجان نیز سه میلیارد تومان اعتبار برای قیر روستاهای این شهرستان اختصاص یافته و چنانچه تا 20 اسفند ماه این اعتبارات جذب شود سهمیه این اعتبارات افزایش خواهد یافت.
شاملو خاطرنشان کرد:سه میلیارد تومان اعتبار قیر مصرفی روستاهای رفسنجان در قالب یکهزار تن است که 20 روستا را پوشش می دهد و این اعتبارات قیر برای روستاهای انار و رفسنجان در ماه جاری( اسفند) تخصیص یافته است.
رفسنجان با جمعیت بالای 311 هزار نفر در 110 کیلومتری کرمان قرار دارد.
7433/ 5054
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.