به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان روز پنجشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از پروژه های فوق توزیع و توزیع برق در جنوب استان کرمان، احداث دو پروژه پست و یک خط فوق توزیع و بهره برداری از برق رسانی به 40 روستا و توسعه و اصلاح شبکه های توزیع برق افزود: همه ما در یک میدان مسابقه به سر می بریم و باید از این فرصتی که در اختیار داریم برای جلب رضایت مردم و خداوند استفاده کنیم.
وی ادامه داد: این رقابت کاری ضروری و مهم این است و باید میدان این مسابقه و رقابت را به میدانی برای افزایش سطح رضایت مندی مردم تبدیل کنیم.
وزیر نیرو اظهارداشت: در این میدان همه ما باید پس از توکل به خداوند توجه به این موضوع داشته باشیم که در همه کارها افزایش رضایت مندی مردم را به دنبال داشته باشد.
اردکانیان گفت: کشور ما کشور ثروتمند است، معادن غنی و نفت دارد، ظرفیت های طبیعی خدادادی وسیعی دارد و از نظر موقعیت جغرافیای سیاسی نیز در نقطه حساسی در دنیا قرار گرفته ایم و همه این موارد اهمیت بالایی به کشور ما می دهد.
وی تصریح کرد: غنی ترین و ارزشمند ترین ثروت ما، ظرفیت غنی منابع انسانی کشور است و ما از مردمان بسیار نجیب، هوشیار، با معرفت صبور، بردبار، فداکار و باهوشی برخوردار هستیم و این ثروت را خداوند بنا به مشیت خود به همه نقاط دنیا اعطا نکرده است.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: ظرفیت منابع انسانی ما به نحوی است که وقتی با قابلیت های طبیعی افزوده می شود، نه تنها قادر خواهد بود بهترین شکل زندگی را برای این سرزمین رقم بزند بلکه سرنوشت بسیار دلگرم کننده و توام با رفاه و آسایش را برای کل منظقه می تواند ایجاد کند و شاید درگیر کردن ما با مشکلاتی که با آن روبرو هستیم نیز به دلیل شناخت این ظرفیت ها است.
اردکانیان در ادامه با اشاره به اینکه امروز 75 درصد جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند، گفت: در آن زمان در زمینه جمع آوری و تصفیه تنها یک تصفیه خانه وجود داشت و امروز جمعیت تحت پوشش این تسهیلات اندکی بیش از 50 درصد از جمعیت 80 میلیونی کشور است.
وی خاطرنشان کرد: پنجره های جدیدی را به واسطه دانشی که وجود دارد از جمله در انرژی های تجدید پذیر باز کرده ایم و کشور ما با تمامی همسایگان خود امکان تبادل انرژی برقرار کرده است.
وی تصریح کرد: زمینه هایی برای تبدیل شدن به گلوگاه تبادل انرژی در منطقه را ایجاد کرده ایم.
**هماهنگی دستگاههای مرتبط با آب ضرورت دارد
استاندار کرمان در این مراسم گفت: هماهنگی و همسویی دستگاه های مرتبط با آب یک نیاز است و نباید به این موضوع به شکلی یک سویه نگاه کرد.
محمد جواد فدائی خاطرنشان کرد: در سفر وزیر نیرو به جنوب استان کرمان مقرر شد به نحوی همکاری و تعاملات بین بخشی انجام شود که در نهایت شاهد ارتقای شاخص های آب در منطقه جنوب در حدی که به توازن در استان رسیده و پس از آن بتوانیم کمبود استان را نسبت به میانگین کشوری جبران کنیم، دست یابیم.
نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان نیز گفت: تنها مزیت جنوب استان کرمان در کشاورزی است زیرا این منطقه در حوزه صنعت و معدن ضعیف است و برای استفاده از ظرفیت سایر بخش ها نیاز به توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی داریم.
احمد حمزه با اشاره به این مطلب که مملکت به مدیران جسور نیاز دارد، تاکید کرد: در قلعه گنج و رودبار بخشی از مشکلات حوزه آب حل شده است و با پروژه هایی که در روز جاری افتتاح شده، مشکل آب آشامیدنی کهنوج حل می شود.
وی با اشاره به اینکه شاخص آب آشامیدنی در برخی شهرستان های جنوبی پائین است، گفت:تامین آب شرب مردم از وظایف حاکمیت است و باید انجام شود و در این رابطه ظرفیت های خوبی نیز در اختیار داریم.
حمزه افزود: برای تامین پایدار آب آشامیدنی جنوب استان کرمان شاید تنها راه شیرین کردن و انتقال آب از دریای عمان است و باید به فکر جایگزینی آب های موجود باشیم.
وی خاطرنشان کرد: پنج پست فوق توزیع در پنج شهرستان جنوبی استان کرمان نیاز است تا برای 20 سال آینده از افت ولتاژ جلوگیری شود.
7440/ 5054
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.