اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، فرمانده انتظامی ریگان شامگاه سه شنبه در مراسم صلح و سازش این دو طایفه گفت : با توجه به اینکه مدت هفت ماه بین این دو طایفه اختلافاتی به‌وجود آمده بود بمنظور پیشگیری از عواقب احتمالی صلح برقرار شد.
حمیدرضا تاج‌آبادی با اشاره به رویکرد اجتماعی و فرهنگی حاکم بر جامعه افزود : باید تلاش کنیم با رفع اختلافات، امنیتی پایدار در مناطق مختلف دیار خود رقم بزنیم، زیرا دیگر دوره نزاع و دعواهای طایفه‌ای گذشته و باید جای خودش را به وحدت و برادری بدهد تا جامعه ای متعالی و عاری از جرم داشته باشیم.
دادستان عمومی و انقلاب ریگان نیز در این مراسم تصریح کرد: در اوضاع کنونی که دشمنان کمر همت بسته‌اند تا کشور را به نابودی بکشانند نباید بین طوایف مسلمان و شیعه اختلافی وجود داشته باشد.
علی سخنگو افزود : دستگاه‌های فرهنگی باید حق مطلب را ادا کرده و نسبت به بالا بردن سطح فرهنگ جامعه هر چه می‌توانند تلاش کنند.
فرمانده سپاه ریگان نیز هم در این مراسم خاطرنشان کرد: این دو طایفه از اول انقلاب همگام با نظام بوده و در تمام عرصه‌های حماسی و سیاسی حضور فعالی داشته‌اند.
مصطفی دهقانیان افزود: مردم ریگان افرادی بی‌آلایش، با محبت و انقلابی هستند که نباید اجازه داد با اختلافات کوچک این عزت خدشه‌دار شود.
وی بیان کرد: ما سال‌های زیادی در کنار هم زندگی کرده‌ایم و بعد از این با صفا و صمیمیت بیشتری و بدون هیچ‌گونه اختلافی در کنار هم و همراه با نظام رو به جلو حرکت می‌کنیم.
در شهرستان ریگان 16طایفه و60تیره در کنار یکدیگر زندگی می کنند.
ریگان تا مرکز استان 285کیلومتر فاصله دارد.
7442/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.