اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار رضا بنی اسدی فر روز دوشنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان افزود: میزان کشفیات کالاهای قاچاق در این استانمی تواند بیشتر از این باشد و چون نیروها درگیر جا به جایی اقلام قاچاق هستند، از توان مبارزه ای آنها کاسته می شود.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان خاکریز دوم ورودی کشور از سمت شرق است و مرز مشترک گسترده ای با استان سیستان و بلوچستان دارد، گفت: ساز و کار مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید سیستمی باشد و در این مسیر همه دستگاه ها باید با هم افزایی و همکاری داشته باشند.
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اینکه تجمیع اختیارات در مرکز و عدم واگذاری اختیارات متناسب با جغرافیا به استان کرمان مشکلاتی را در مسیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایجاد می کند، عنوان کرد: در هشت شهرستان این استان نمایندگی تعزیرات حکومتی وجود دارد که ارسال پرونده ها به مراجع شهرستان های همجوار، هزینه بر است و نیروهای مبارزه کننده را درگیر می کند.
سردار بنی اسدی فر بر آسیب شناسی روند کشف کالاهای قاچاق و تحویل آنها به انبارهای اموال تملیکی نیز تاکید کرد و گفت: سازمان اموال تملیکی در حالی از حداقل امکانات و اختیارات رنج می برد که بسیاری از کالاهای موجود در این انبارها در حال فرسوده شدن هستند.
وی بر پرداخت حق الکشف کالاهای قاچاق نیز تاکید کرد و ادامه داد: این موضوع نیز تاثیر زیادی بر روند کشف کالاهای قاچاق دارد و باید به آن توجه ویژه ای صورت گیرد.
7440/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.