اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان در مراسم افتتاح این واحدها گفت: برای بازسازی هر واحد مسکونی شهری 40 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد و 6میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص یافته است.
علی اکبر سلطانی نژاد خاطرنشان کرد: برای بازسازی هر واحد مسکونی روستایی نیز 30 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد و پنج میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص یافته است.
وی یادآور شد:در زلزله 29 مهرماه سال 95 به سه هزار و 333 واحد مسکونی خسارت وارد شد که تاکنون 2 هزار و 600 واحد برای دریافت تسهیلات و کمک های بلاعوض به بانک ها معرفی شده اند و امروز یک هزار و 350واحد افتتاح شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان ادامه داد :در مجموع برای احداث هر واحد مسکونی بالغ بر یک میلیارد ریال هزینه شده است.
وی عنوان کرد: مردم شهرستان زرند استفاده بسیار خوبی از تسهیلات ایجاد شده از سوی دولت برای بازسازی واحدهای مسکونی داشته اند.
سلطانی نژاد خاطرنشان کرد: در ساخت این واحدها مقررات نظام مهندسی و شهرداری به بهترین شکل ممکن اجرایی شده است.
استاندار کرمان نیز پس از این افتتاحیه از روند اجرائی بیمارستان سینا نیز بازدید کرد و در بازدید مقرر شد در صورت اجرای وعده های وزارت مربوطه این بیمارستان تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
فرماندار شهرستان زرند نیز در این بازدید گفت: بیمارستان سینا در سال 1386 کلنگ زنی شده و حدود 11 سال از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد.
حبیب الله خنجری افزود: روند اجرایی بیمارستان سینا مدتی تعطیل بوده و از سال 93 مجددا آغاز شده و تاکنون بیش از 94 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی اظهارداشت: بیمارستان قدیمی سینا به دلیل زلزله تعطیل شده و دو بیمارستان با هم ادغام شده اند و مردم مشکلات زیادی در این زمینه دارند.
خنجری عنوان کرد: بیمارستان شهرستان زرند پوشش شهرستان های کوهبنان و راور را نیز بر عهده دارد و با توجه به حادثه خیزی این شهرستان، لازم است که روند اجرایی بیمارستان آن تسریع شود.
وی یادآور شد: تجهیزات پزشکی بیمارستان سینا در شهرستان زرند موجود است و مشکل اساسی در کمبود اعتبارات برای تکمیل بیمارستان است.
محمد جواد فدائی استاندار کرمان در ادامه از مجتمع گلخانه ای بهشت در شهرستان زرند نیز بازدید و بر حضور فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی در این مجتمع ها تاکید کرد.
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان زرند نیز گفت: مجتمع گلخانه ای بهشت با 30 هکتار اراضی در دو فاز واجرایی شده که فاز اول آن در سال 81 و فاز دوم آن نیز در سال 83 راه اندازی شده است.
علی زارعی افزود: اراضی این مجتمع به 62 نفر و در قالب مجتمع های نیم هکتاری واگذار شده است.
وی خاطرنشان کرد: واحد تولید گل در این مجتمع با سه میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال زایی مستقیم برای 25 نفر . اشتغال غیر مستقیم برای 100 نفر راه اندازی شده است و گل های تولیدی آن علاوه بر عرضه داخلی، به کشورهای گرجستان، ترکمنستان و عمان صادر می شود.
براساس این گزارش استاندار کرمان به همراه جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی امروز (شنبه )در سفری یکروزه ضمن افتتاح واحدهای مسکونی بازسازی شده زرند از برخی طرحهای زیربنایی و در دست اجرای این شهرستان بازدید کرد و بر سرعت بخشی روند اجرایی انها تاکید کرد.
شهرستان زرند در 75کیلومتری شمال غرب کرمان قرار دارد.
7440/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.