اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی نبیان روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات بخش مسکن جنوب استان کرمان به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: همه ما باید برای خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم تلاش کنیم.
وی تصریح کرد: اتمام مسکن های مهر، از برنامه های هیات دولت و در حال پیگیری است و وزیر راه و شهرسازی نیز تاکید دارد تا سال 98 باید طرح های مسکن مهر در سطح کشور به اتمام برسد.
رئیس سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: هفته گذشته نشستی برای برطرف کردن مشکلات و موانع بخش مسکن برگزار شد و به طور جدی پیگیر رفع سریعتر مشکلات موجود هستیم.
نبیان اضافه کرد: قرار شد سال 98 پایان پروژه مسکن مهر در سطح کشور باشد، از این رو تشکیل جلسات مسکن در شهرها و استان ها از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی ادامه داد: فرمانداران این موضوع را رصد و پیگیری کنند تا هر چه سریعتر، این طرح ها تکمیل شده تا تکلیفی که رئیس جمهوری به وزرات راه و شهرسازی داده انجام شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: سال آینده، پرونده مسکن مهر به اتمام می رسد البته به جز، مسکن هایی که مشکل حقوقی دارند که البته پیگیر رفع مشکلات این خانه ها نیز هستیم.
نبیان افزود: تشکیل جلسات و پیگیری مستمر مشکلات مسکن های مهر، تاثیر زیادی در راستای برطرف کردن مشکلات این بخش خواهد داشت و با توجه به افزایش قیمت ها، وزیر راه و شهرسازی شخصا پیگیر این مشکل بوده و زمینه حضور رئیس جمهوری در این وزراتخانه فراهم شده است.
وی با اشاره به مذاکرات مربوط به بازآفرینی شهری عنوان کرد: در بخش باز آفرینی شهری 400 هزار واحد مسکونی شامل 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد توسط بنیاد مسکن و 100 هزار واحد نیز در طرح بازآفرینی سازمان زمین و مسکن در کشور ایجاد می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به مشکلات مطرح شده توسط مسئولان جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: خرید دستگاه جی پی اس در این شرایط، باری به دوش مجموعه اضافه می کند و با توجه به قیمت 170 میلیون تومانی آن، خرید را به صلاح نمی دانیم لذا باید از توان و امکانات نیروهای بیرون از مجموعه استفاده کنیم.
نبیان اظهار داشت: اختلاف بین منابع طبیعی و راه و شهرسازی، در نشست با استاندار کرمان مورد بررسی قرار گرفت و استاندار، یک تاریخ را مشخص کرده تا مشکلات موجود، تعیین و تکلیف شود.
جنوب استان کرمان با یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان کرمان را به خود اختصاص داده و اداره کل راه و شهرسازی این خطه، مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی را زیر پوشش دارد.
3029/7450/7429
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.