اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، علی نبیان در آیین کلنگ زنی طرح 48 واحدی مسکن مهر رفسنجان افزود: در راستای تاکید رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی ساخت مسکن مهر مجددا در دستور کار دولت قرار گرفته که در این راستا 400 هزار واحد مسکونی احداث خواهد شد.
این مقام مسئول گفت : از این تعداد 200 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید و 100 هزار واحد دیگر در مجموعه بازآفرینی شهری جدید و 100 هزار واحد دیگر نیز توسط بنیاد مسکن و انقلاب ایجاد خواهد شد.
نبیان تصریح کرد: آن دسته از مسکن های مهری که در سطح کشور مشکلات حقوقی ندارند تا پایان سال آینده تکمیل می شوند.
وی یکی از معضلات کشور را بحث مسکن مهر عنوان کرد و افزود: در سه استان جشن پایان مسکن های مهر را داشتیم و در چهارمین استان نیز تا قبل از نوروز این جشن رقم خواهد خورد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد : ساخت مسکن مهر به طور ویژه در دستور کار دولت قرار دارد و 400 هزار واحد طی دو سال آینده احداث خواهد شد.
نبیان همچنین گفت : پروژه های نیمه تمام مسکن های مهری که مشکلات حقوقی ندارند تا پایان سال 98 تکمیل خواهند شد.
وی تصریح کرد: برای تعیین تکلیف یکصد هکتار از زمین های دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم مستنداتشان را به ما ارسال کنند تا تصمیم گیری شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در رفسنجان بیش از 7 هزار و 600 نفر که نیاز به زمین برای ساخت مسکن دارند برای این افراد نیز هم راستای اقدام ملیِ ساخت 400 هزار واحد مسکونی در کشور، این افراد هم ذی نفع خواهند شد.
وی در خصوص زمین برای فرزندان شهدای رفسنجان هم گفت: این افراد چشم و چراغ این کشور هستند و خدمت به این قشر در زبان نباید بسنده کرد و زیبایی این کلام را عملی و اجرایی کنیم لذا این مورد پی گیری خواهد شد.
نبیان افزود: یکی دیگر از دغدغه های مردم رفسنجان پلاک 2094 است که در دهه فجر این نوید را به مردم می دهیم که اسناد این اراضی با پلاک 2094 که قدیمی هستند اصلاح خواهد شد و طراوت این اتفاق مهم در دهه فجر امسال رقم می خورد.
رئیس دادگستری رفسنجان در این آیین گفت: سه هزار قطعه زمین مسکونی قدیمی با پلاک 2094 در رفسنجان وجود دارد که سند آنها مشکل دارد.
حجت الاسلام مهدی پورمحمدی افزود: افرادی که در این زمین ها مسکن ساختند و زندگی می کنند اراضی آنها از سال 1353 تعیین حدود نشده و تقاضای اصلاح سند از سوی وزارتخانه راه و شهرسازی را از آن زمان داشتیم ولی هنوز تعیین حدود نشدند.
وی بیان کرد: زمانی که در سال 53 تعیین حدود این اراضی صورت گرفت 250 نفر به این مورد اعتراض داشتند و این به این معناست که تعیین حدود به درستی صورت نگرفته است.
پورمحمدی بیان کرد: این مشکل را بیش از 15 هزار نفر از مردم رفسنجان از سال 1337 دارند و حدود 3 هزار قطعه زمین پلاک 2094 با کاربری مسکونی یا کشاورزی در این شهرستان وجود دارد.
پورمحمدی گفت: این پلاک بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هنوز تعیین تکلیف نشده و از دغدغه های اصلی مردم این منطقه است.
وی خاطرنشان کرد: این سه هزار قطعه زمین دست به دست چرخیده و خرید و فروش شده و یا جزو مهریه برخی افراد است اما هنوز سندی ندارند و صاحبان این زمین ها به هرکجا مراجعه می کنند می گویند که متعلق به دولت هستند.
رفسنجان در 100کیلومتری کرمان قرار گرفته است.
7433/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.