اخبار مرتبط

فرماندار ریگان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در گفت گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد : نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات ارزنده ای را در مناطق محروم خصوصا شهرستان ریگان ارائه کرده که ما شاهد این امکانات و دستاوردها هستیم.
امین باقری افزود: یکی از این اقدامات بحث کپر زدایی در مناطق عشایری بود که بیش از 15هزار واحد مسکونی در مناطق عشایری احداث و اکنون عشایر صاحب خانه ای مستحکم هستند.
فرماندار ریگان بیان داشت : در این راستا در قالب ساخت واحد های مسکونی مقاوم تسهیلات بلاعوض در اختیار این مناطق خصوصا منطقه زلزله زده چاه قنبر قرار گرفت.
**مهاجرت معکوس در ریگان
باقری از راه اندازی پوشش برنامه های صدا و سیما ، مخابرات و ساخت مدرسه در این مناطق خبر داد و افزود: با اجرای طرح کپر زدایی و انجام خدمات یاد شده در مناطق عشایری مهاجرت معکوس در این مناطق انجام شده است.
باقری تصریح کرد : با توجه به خشکسالی های پی در پی در مناطق عشایری و تلف شدن دامهای آنها این مناطق را عشایر ترک نمودند اما با اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این مناطق عشایر مجددا به محل سکونت خود بازگشتند و اکنون صاحب منازلی مستحکم هستند.
وی افزود: جهت اشتغال زایی ساکنان این منطقه چندین حلقه چاه کشاورزی برای عشایر منطقه احداث شده و کشاورزی که چندین سال پیش رو به فراموشی شده بود مجددا احیا شد.
به گفته فرماندار ، اکنون عشایر شهرستان ریگان به پاس خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی قدر دان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند .
امین الله هاشم زهی یکی از ساکنان این منطقه گفت : چندین سال با مشکلات در کپرهایی از سنگ و چوب زندگی نمودیم اما نظام مقدس جمهوری اسلامی منازلی مستحکم برای ما ساخت و اکنون در منازل مستحکم زندگی می کنیم از نظام جمهوری اسلامی ایران و مسئولان کمال تقدیر و تشکر را داریم.
جیهل نزادی مقدم دیگر ساکن مناطق عشایری ریگانی گفت: قبلا در این کپرها باد و توفان و باران آسایش ما را سلب کرده بود و دولت تلاش کرد برای ما امکاناتی در این منطقه فراهم کرد.
سکینه هاشم زهیدیگر عشایر زاده می گوید: مسئولان در این منطقه تلاشهای زیادی در زمینه فراهم نمودن امکانات انجام دادند ما از آنها کمال تقدیر و تشکر را داریم.
خدامراد هاشم زهی دیگر ساکن مناطق عشایری و روستایی ریگان گفت : در این روستا برق، مخابرات، صداوسیما، منزل مسکونی مقاوم و مدرسه راه اندازی شده است خدا را شاکریم که چنین مسئولان پر تلاشی داریم.
شهرستان ریگان یکی از شهرستانهای کم برخوردار استان کرمان می باشد که به پاس خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ما اکنون شاهد زدوده شدن چهره غبار محرومیت از روستاهای این شهرستان هستیم .
اهالی سخت کوش ریگان که در منازل کپری وسنگی وچوبی زندگی می کردند اکنون به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در منازلی مستحکم زندگی می کنند که قوت قلب دوچندانی به انها دست داده است .
مردمانی که سیل ،زلزله ، توفان و شرایط بد اب و هوایی را در این شهرستان تجربه کرده اند اما با فراهم نمودن زیر ساختها در این شهرستان اکنون دارای سرپناهی مستحکم هستند .
شهرستان ریگان با 90هزار نفر جمعیت و302پارچه ابادی تا مرکز استان 285کیلومتر فاصله دارد.
7442/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.