اخبار مرتبط

علیرضا زینلی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این طرح در راستای تولید فرآورده‌های دامی سالم و مرغوب بطور مرتب در حال انجام است .
وی گفت : این طرح در مراکز پرورش و نگهداری گاو شیری سنتی ، نیمه صنعتی و صنعتی ، مراکز جمع آوری شیر خام و خودروهای حمل شیر و مراکز عرضه فرآورده های لبنی شهرستان به اجرا در آمده که در سال جاری پس از انتخاب واحدهای شامل طرح پایش تعداد 112 نمونه گیری از این واحدها صورت گرفته است.
رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان گفت : تولید، عرضه و همچنین مصرف شیر خام در دامداری ها و مراکز جمع آوری به لحاظ حساسیت و فسادپذیری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که کارشناسان دامپزشکی علاوه بر نظارت بر مراکز جمع آوری شیر از طریق صدور مجوز بهداشتی برای فعالیت مراکز استاندارد و مورد تایید و انجام نظارت های دوره ای ، با انجام تست بروسلوز (تب مالت) سعی در تامین سلامت این فرآورده در منطقه دارد.
زینلی پور همچنین از همشهریان خواست تا از مصرف شیر خام بدون جوشاندن به شدت خودداری کرده و با توجه به اینکه عرضه شیر به صورت فله ای مورد تایید شبکه دامپزشکی شهرستان نمی باشد به مصرف کنندگان توصیه می شود از خرید شیر خام از این مراکز خودداری و فقط از شیر و فرآورده های لبنی پاستوریزه استفاده کنند.
سیرجان در 175کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار دارد.
7435/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.