اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجتبی رنجبر روز سه شنبه در بازدید معاون وزیر کار از معدن زغالسنگ پابدانا با اشاره به اینکه این معدن بزرگترین مناطق زغالی کشور است افزود: شغل اصلی مردم این منطقه فعالیت در این معدن است.
وی با بیان اینکه این معدن سالانه 110 هزار تن تولید دارد گفت: وسعت این معدن 13 کیلومتر، ذخیره زمین شناسی 15 میلیون تن و ذخیره قابل استخراج 8 میلیون تن است.
مدیر منطقه معدن اصلی پابدانا شهرستان کوهبنان خاطرنشان کرد: 605 نفر در این معدن اصلی شاغل هستند و با کمبود نیرو مواجه هستیم و تدابیری برای ایجاد تناسب بین نیروهای سطحی و زیرزمینی باید اندیشیده شود.
رنجبر افزود: در حاضر 7 درصد فعالیت معدن بالای تراز 2400 است و 93 درصد زیر 2400 است که برنامه ریزی شده تا سال 1400 ظرفیت بهره برداری 100 درصد در این تراز با تولید 170 هزار برسیم.
وی با اشاره به اینکه در بخش ایمنی این معدن 40 نفر مشغول به فعالیت دارند گفت: به ازای هر 5 نفر یک نفر مامور ایمنی در این معدن و یک گروه پایگاه امدادی شبانه روزی وجود دارد.
مدیر منطقه معدن اصلی پابدانا شهرستان کوهبنان افزود: حوادث جزئی در اثر اعمال ناایمنی کارگران و حوادث گازگرفتگی به هیچ عنوان وجود نداشته است.
معدن پابدانا یکی از مناطق معدنی کشور است که در 40 کیلومتری کوهبنان و 55 کیلومتری شهرستان زرند قرار دارد.
9895/ 5054
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.