اخبار مرتبط

محمد ساردویی شامگاه چهارشنبه با حضور در غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در ششمین نمایشگاه استانی کتاب جنوب کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران همواره شاهد پیشرفت در ابعاد مختلف به ویژه زیرساخت ها بوده ایم.
وی ادامه داد: هم اکنون به برکت پیروزی انقلاب، 217کیلومتر بزرگراه در هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، منوجان، قلعه گنج، فاریاب و رودبار جنوب احداث شده است.
مدیرکل راه و شهر سازی جنوب کرمان به خدمات 40 ساله نظام در بخش زیرساختی راه، مسکن و ساخت اماکن دولتی منطقه جنوب کرمان اشاره و تصریح کرد: هفت واحد بیمارستان،9 واحد سالن ورزشی، 2 هزار و 800 متر مربع ساختمان دولتی و احداث چهار هزار و 504 واحد مسکن مهر از مهم ترین دستاوردها و اقدامات نظام مقدس جمهوری اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است.
ساردویی به فعالیت های اداره کل راه و شهرسازی در محور کوهستانی جیرفت به سه راهی بم اشاره کرد و گفت: در این محور 90 میلیارد تومان هزینه شده و 70 میلیارد دیگر، برای تکمیل نهایی این طرح نیاز است.
وی با بیان اینکه طول محور جیرفت به سه راهی بم 76 کیلومتر است، افزود: 25 کیلومتر این مسیر تکمیل شده و 22 کیلومتر در حال ساخت و 48 کیلومتر هم نیازمند اعتبار برای آغاز بکار است.
مدیرکل راه و شهر سازی جنوب کرمان همچنین با بیان اینکه مسیر جیرفت به بافت 110‌کیلومتر است، تصریح کرد: 15 کیلومتر این طرح، تکمیل شده و قطعه 12 کیلومتری با اعتبار 48 میلیارد تومان در حال ساخت است که در مجموع 22 میلیارد در این طرح هزینه شده اما برای تکمیل این طرح 320 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی اظهار داشت: 98 درصد راه های روستایی کهنوج و 95 درصد راه های روستایی بخش اسماعیلی جیرفت تکمیل شده و به طور میانگین پیشرفت فیزیکی راه های روستایی در مناطق دیگر جنوب کرمان بین 56 تا 75 درصد است.
ساردویی به حضور اداره کل راه و شهر سازی جنوب کرمان در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: این غرفه در بخش جنبی نمایشگاه استانی کتاب جنوب کرمان در محل حسینه شهدا در شهر جیرفت برپا شده که در این غرفه دستاوردهای 40 ساله وزارت راه و شهر سازی در قالب کلیپ،چاپ بروشور، تراکت و چاپ بنر و عکس به نمایش گذاشته شده است.
اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، رودبار، کهنوج، قلعه گنج، فاریاب و منوجان را زیر پوشش دارد.
7450/7429
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.