اخبار مرتبط

وحدت عیدی روز یکشنبه با حضور در غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در ششمین نمایشگاه استانی کتاب جنوب کرمان ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: دشمنان به دنبال نادیده گرفتن و ناکارآمد نشان دادن انقلاب اسلامی هستند در حالی که خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و مردم از نزدیک این خدمات را لمس کرده اند.
وی بزرگترین خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در شهرهای جنوب کرمان، تبدیل شدن بخش کهنوج به پنج شهرستان برشمرد و تصریح کرد: قبل از انقلاب، کنهوج به عنوان بخشی از شهرستان جیرفت محسوب می شد.
عیدی ادامه داد: کهنوج منطقه بسیار محرومی بود ولی به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی به پنج شهرستان تبدیل و امروز به عنوان پنج گنج جنوب کرمان مشهور است.
فرماندار کهنوج اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فقط پنج مدرسه در پنج گنج جنوب کرمان وجود داشت و هیچ دانشگاهی در این دیار محروم وجود نداشت اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، امروز شاهد فعالیت هزاران مدرسه و 6 دانشگاه در این مناطق هستیم.
وی به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بخش بهداشت اشاره کرد و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فقط یک مرکز بهداشتی در این منطقه فعال بود ولی امروز شاهد فعالیت چهار بیمارستان، 50 مرکز بهداشتی درمانی و 200 خانه بهداشت در این منطقه هستیم.
وی ادامه داد: در شهرستان کهنوج یک بیمارستان، 10 مرکز بهداشت و 43 خانه بهداشت فعالیت می کند.
عیدی همچنین به خدمات انقلاب اسلامی طی 40 سال اخیر در شهرستان کهنوج اشاره کرد و گفت: 100 درصد مردم این شهرستان از نعمت برق، 99 درصد از نعمت آب آشامیدنی و 98 درصد راه های این شهرستان از نعمت آسفالت برخوردار هستند.
وی افزود: با حمایت های دولت تدبیر و امید، عملیات گاز رسانی به کهنوج آغاز و هم اکنون مردم این شهرستان و 22 روستای کهنوج از نعمت گاز برخوردار هستند و 6 هزار علمک گاز نیز نصب شده است.
فرماندار کهنوج به حمایت های نظام در زمینه مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: 12 هزار مسکن روستایی با اعتبار یکهزار و 300میلیون ریال از محل اعتبارات بافت فرسوده بهسازی شده است.
وی تصریح کرد: تاکنون 6 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کهنوج به آبیاری تحت فشار مجهز شده که چهار هزار و 300 هکتار این اراضی در دولت تدبیر به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده است.
عیدی افزود: قبل از دولت تدبیر و امید سطح زیر کشت گلخانه ای شهرستان کهنوج 120 هکتار بود که این رقم در دولت روحانی به 750 هکتار رسیده و هر هکتار به طور میانگین زمینه اشتغال 10 نفر را ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: نرخ بیکاری کهنوج 11 درصد بوده که نسبت به سال قبل بهتر شده اما با توجه به رشد جمعیت، دولت زمینه اشتغال را با پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و جذب سرمایه گذاری در کهنوج فراهم کرده است.
فرماندار کهنوج از عملکرد اداره میراث فرهنگی در این شهرستان ابراز نارضایتی کرد و گفت: این شهرستان ظرفیت های زیادی در بخش گردشگری دارد که به آنها توجه نشده اما تلاش در راستای جذب سرمایه گذاری در زمینه بوم گردی انجام شده است.
مرکز شهرستان کهنوج در فاصله 330 کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.
3029/7450/7429
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.