اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، کمال جوانمرد شامگاه پنجشنبه در آیین رونمایی از کتاب یک دهه بولینگ بیلیارد، بولین و بولس استان کرمان و تقدیر از ورزشکاران مربیان، پیشکسوتان و داوران برتر این هیات ها افزود: اکنون در این دانشگاه خود را بدهکار ورزش استان کرمان می دانم و همواره سعی دارم بدهی خود را جبران کنم لذا از ورزشکاران شایسته کرمانی در ورزش دانشگاه آزاد اسلامی کشور استفاده شده است.
وی اظهار داشت: تیم دوچرخه سواری دانشگاه آزاد اسلامی کشور با بدنه و ورزشکاران کرمانی امسال با کم شانسی رتبه دوم لیگ برتر کشور شد، در حالی که بودجه به مراتب کمتری نسبت به دیگر تیم های حاضر در رقابت ها داشته است.
مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی کشور با بیان اینکه بازیکنان و کادر فنی تیم صخره نوردی 13 نفر، اسکواش و تیم های دیگر از کرمانی ها استفاده می شود گفت: تیم بسکنتبال بانوان دانشگاه آزاد اسلامی نیز با پنج نفر از این استان اینک در اردو است و امیدواریم ضمن فینالیست شدن، سهمیه مسابقات آسیایی را دریافت کند.
وی با بیان اینکه صنعتی خدمات بسیاری برای ورزش دیار کریمان انجام داده است عنوان کرد: خانواده وی نیز چهره های شاخص و شناخته شده در ورزش استان کرمان هستند.
**تالیف کتاب های ورزشی موجب توسعه پایدار کرمان می شود
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان نیز با اشاره به رونمایی از کتاب 'یک دهه بولینگ بیلیارد، بولین و بولس استان کرمان' گفت: رونمایی از این کتاب و دیگر کتاب ها در حوزه ورزش و جوانان موجب رشد و توسعه پایدار ورزش استان می شود که اتفاقی میمون و مبارک بوده است.
روح الله اسدی افزود: کتاب 'در رهگذار عمر' نوشته محمد صنعتی نیز تاریخ شفاهی و 70 سال اخیر عرصه ورزش دیار کریمان را به رشته تحریر در آورده است.
پیشکسوت ورزشی استان کرمان نیز در این آیین با بیان اینکه 70 سال در صحنه ورزش استان کرمان هستم گفت: سلامتی و لذت عمر از بچه نیکو است و هر چهار فرزندم چهره شاخص ورزشی این استان هستند.
محمد صنعتی با اشاره به اهمیت و نقش کتاب های ورزشی در ورزش استان افزود: سلامتی خود را به علت ورزش حرفه ای توانستم طی 86 سال گذشته حفظ کنم.
کتاب یک دهه بولینگ بیلیارد، بولین و بولس استان کرمان به روایت تصویر تالیف کامبیز صنعتی دوره های مختلف این رشته های ورزشی در دیار کریمان را نمایش داده است.
وی در این آیین ضمن تقدیر از حمایت خانواده خود برای موفقیت و مدال آوری جهانی، آسیایی و کشوری، این کتاب را به جامعه بیلیارد کشور تقدیم کرد.
کامبیز صنعتی عضو هیات رئیسه فدراسیون بیلیارد، بولینگ و بولس کشور و رئیس این هیات در استان کرمان است.
همچنین در این آیین از ورزشکاران، مربیان، پیشکسوتان، قهرمانان و داوران برتر هیات یاد شده تقدیر و تجلیل شد.
ورزش استان کرمان طی سال های گذشته با تنظیم سند توسعه ورزش های همگانی و قهرمانی برنامه ای مدون در راستای توسعه پایدار این حوزه داشته و گام های مطلوبی در این زمینه تاکنون در این استان برداشته شده است.
این آیین شامگاه پنجشنبه با حضور معاونان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، عضو هیات رئیسه فدراسیون بیلیارد، بولینگ و بولس کشور، نایب رئیس فدراسیون پرورش اندام کشور، رئیس هیات های فوتبال، پرورش اندام، تنیس روی میز و بیلیارد، ورزش کارگری، بولینگ و بولس، سایر مسئولان، ورزشکاران، پیشکسوتان و جامعه ورزشی استان در محل تالار پالیز کرمان برگزار شد.
3029/7420
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.