اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور روز پنجشنبه در دیدار با استاندار کرمان گفت: برخی مکان های گردشگری از جمله باغ شاهزاده کرمان ظرفیت ویژه ای برای سرمایه گذاری دارد.
محمدحسن طالبیان افزود: قرار شد سیستمی برای جلب سرمایه گذار در این رابطه تعریف شود تا مباحث حاکمیتی در حوزه های مرمت، حفظ فضای سبز، ارائه خدمات به گردشگران و غیره به خوبی پیگیری شود.
وی درباره کویر لوت نیز گفت: قرار شد در این رابطه نقشه گردشگری تدوین و پیش نویس آن به استان ارسال شده تا پس از اعمال نظرات استان در آن، برنامه جامعی در این نقطه اجرایی شود.
وی با اشاره به اینکه پشتیبانی های بودجه ای و تجهیزاتی برای اجرای پروژه های میراث فرهنگی استان کرمان نیاز است، گفت: پایگاه بیایان لوت باید تقویت شده و افراد متخصص به کار گرفته شوند تا بتوان از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم.
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار داشت: کویر لوت تنها اثر طبیعی کشور است و به دلیل پهنه زیاد و قرار گرفتن در سه استان، حساسیت ویژه ای دارد و تلاش می شود برکات آن در زندگی مردم این مناطق اثرگذارتر باشد.
طالبیان خاطرنشان کرد: برای حفاظت از درختان باغ شاهزاده و آسیب های بیولوژیکی که وجود دارد، تحقیقاتی انجام شده و تلاش می شود برای حفاظت از درختان آنها اقدامات اساسی صورت گیرد.
وی اظهار داشت: برای مرمت و ساماندهی اطراف باغ شاهزاده طرح جامعی نیز در دست انجام است.
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در میمند نیز مباحثی درباره آلودگی های کارخانه های اطراف آن وجود دارد که مقرر شد تا آخر سال تغییراتی ایجاد شود تا آلودگی تا حد بسیار زیادی کاهش یابد.
طالبیان با اشاره به اینکه قلعه دختر و قلعه اردشیر ریشه تاریخی کرمان است و باید به مقصد گردشگری تبدیل شود، بیان کرد: برخی از خانه ها در این محدوده دارای ارزش تاریخی است و باید حفظ و بخشی نیز فاقد ارزش تاریخی هستند که باید تملک شده و زمین ما عوض در اختیار صاحبان آنها قرار گیرد.
وی با اشاره به پروژه بام کرمان نیز با تاکید بر اینکه از نظر میراث فرهنگی، منظر طبیعی و فرهنگی یک منطقه بسیار مهم است، گفت: باید دقت نظر بیشتری درباره اجرای پروژه های توسعه ای شود تا طبیعت و منظر مکان های دارای ارزش تاریخی یا طبیعی دچار تغییر نشود و به همین دلیل مقرر شد استان کرمان گزارشی درباره پروژه بام کرمان تهیه و ارسال کند تا پس از بررسی های مورد نیاز، نتیجه آن را اعلام کنیم.
محمدجواد فدائی استاندار کرمان نیز گفت: برای حفظ درختان باغ شاهزاده کرمان از آفات، کارهای تحقیقاتی با کمک بخش باغبانی دانشگاه باهنر آغاز شده و در این رابطه دستورالعمل جامعی تدوین خواهد شد.
3029/7440
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.