اخبار مرتبط

سیدعلی حاج سیدعلیخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حفظ حریم راه از اهمیت خاصی برخوردار است افزود: دلیل نخست نگهداری از حریم راهها تعریض و اجرای طرح های توسعه ای جاده است.
وی ادامه داد: دلیل دوم این مهم نیز رعایت نکات ایمنی و از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی تصریح کرد: حریم قانونی جاده ها بر اساس نوع راه تعریف شده و در آن امکان هیچگونه مستحدثاتی به غیر از تجهیزات راهداری وجود ندارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان اظهار داشت: حریم نهایی در جاده های ما 100 متر محسوب می شود که بعد از حریم قانونی تعریف شده و شامل سه قسمت تاسیسات زیربنایی، فضای سبز و تاسیسات خدماتی است.
وی تاکید کرد: در بخشی از حریم جاده که به منظور احداث مجتمع های خدماتی، رفاهی و بین راهی در نظر گرفته شده هرگونه ساخت و ساز بدون اخذ مجوز قانونی غیرمجاز و تخلف محسوب می شود.
سید علیخانی با اشاره به آمار بالای حوادث جاده ای در استان کرمان گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، احداث ورودی های غیرمجاز فرعی به اصلی توسط افراد محلی، ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه، نصب تابلوهای تجاری کوچک و بزرگ کنار جاده ای، دیوارنویسی، کوه نویسی و حضور دستفروشان و دوره گردها در حریم راه از جمله عواملی بودند که زمینه بروز سوانح را فراهم آورده اند.
استان پهناور کرمان دارای حدود 10 هزار کیلومتر راه اصلی است و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان متولی راههای این استان بوده و وظیفه ایمن سازی، احداث، تعمیر، نگهداری و بازسازی جاده ها، پل ها و ابنیه ارتباطی را بر عهده دارد.
3029/7437
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.