اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رضا اسماعیلی شامگاه پنجشنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شهربابک افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 24 هزار شغل با همکاری 38 دستگاه اجرایی متولی ایجاد شغل در استان برای جویندگان کار ایجاد شده است.
اسماعیلی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در بخش اشتغال تصریح کرد: امید است جوانان جویای کار استان با توجه به نیاز بازار کار استان مهارتهای لازم را برای تصاحب شغل های مناسب کسب کنند.
وی همچنین یادآور شد: ورودی بازار کار در شهرستان شهربابک یکهزار نفر است که از ابتدای امسال تاکنون برای 500 نفر شغل ایجاد شده است.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان افزود: میانگین نرخ مشارکت اقتصادی استان 33 درصد است که خوشبختانه نرخ مشارکت اقتصادی مردم در شهرستان شهربابک 44 درصد و از میانگین نرخ مشارکت اقتصادی استان بیشتر است.
اسماعیلی با بیان اینکه رویکرد مردمی مدیران موجب پیشرفت این شهرستان شده است، گفت: شهرستان شهربابک در چند سال اخیر پیشرفت خوبی داشته و این در حالی است که در چند سال گذشته شهربابک مهاجر فرست بوده و هم اکنون مهاجر پذیر شده است .
وی با اشاره به دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت های حاصل شده در بخش های گوناگون تصریح کرد: امید است با رویکرد تخصصی و دلسوزانه دکتر فدائی استاندار کرمان، این استان روند پیشرفت را با سرعت بیشتری بپیماید.
رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: با راه اندازی چاه فیروزه برای بیش از هزار نفر ایجاد شغل خواهد شد.
عبدالحسین کرهانی افزود: امسال در شرکت مس ایرانیان بیش از 100 نفر اشتغال زایی داشتیم و همچنین در حال اخذ مجوزهای لیچینگ ‌هستیم.
کرهانی به توسعه گردشگری در مناطق میمند، دشت ریواس و غار ایوب در شهربابک اشاره کرد و اظهار داشت: در بخش صنایع دستی کارگاه های سنگ ‌فیروزه در حال ساماندهی است و چهار مجتمع رفاهی در حال رشد و توسعه است.
وی با اشاره به فعالیتهای مفید انجام گرفته در بخش های روابط کار، اجتماعی و فرهنگی و تعاون، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شهربابک، گفت : سال گذشته اتاق تعاون این شهرستان شکل گرفت.
شهربابک در 240 کیلومتری غرب استان کرمان واقع شده است.
9899/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.