اخبار مرتبط

مربی هنری مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: 17 تابلو نقاشی در این نمایشگاه با سبک های رنگ و روغن، برجسته، پولاژ و مداد رنگی به معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است.
فرحناز عرب پور افزود: این هنرمند سندروم داون به مدت پنج سال در این مرکز آموزش های هنری را فرا گرفته و تاکنون 25 تابلو نقاشی کار کرده است.
وی اظهار داشت: این هنرمند توان یاب بسیار علاقه مند و با استعداد است و در رشته های طرحی، مجسمه سازی، عروسک سازی و چرم دوزی نیز مشغول به فعالیت است.
مربی مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان با بیان اینکه افراد توان یاب استعدادهای بسیار خوبی دارند تصریح کرد: معلولان در صورت توجه و فراگیری آموزشها قادر به خلق آثار هنری بسیار خوبی هستند.
وی اظهار داشت: 80 نفر از افراد توان یاب کرمان در رشته های خیاطی، معرق و مشبک، نقاشی، گل سازی و غیره در مجتمع رعد کرمان مشغول به فعالیت هستند.
همچنین آیین جشنی به مناسبت روز جهانی معلولان، با حضور جمعی از افراد توان یاب در مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان برگزار شد.
مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد کرمان پس از زلزله بم و در سال 83 فعالیت خود را در راستای ارائه خدمت به افراد توان یاب آغاز کرده و ساختمان جدید این مرکز در اردیبهشت سال جاری با حضور پروفسور محمدحسن کریمی نژاد پدر علم ژنتیک افتتاح شد.
این مرکز در حوزه های ژنتیک، آموزش، توانبخشی، اشتغال و خدمات فرهنگی رفاهی توان یابان به صورت رایگان فعالیت می کند.
12 آذر به نام روز جهانی معلولان نام گذاری شده است.
3029/7437
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.