اخبار مرتبط

مسعود دهقانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از ابتدای امسال صنعت گردشگری کرمان با رکود کم سابقه‌ ای مواجه شده است افزود: این مسئله موجب تعدیل نیروی انسانی در بیشتر مراکز گردشگری این استان شده است.
وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر 70 درصد دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان در آستانه تعطیلی قرار دارند اظهار داشت: سایر دفاتر نیز بصورت نیمه فعال به کار خود ادامه می‌ دهند.
** ضریب اشتغال مراکز اقامتی کرمان کمتر از 20 درصد است
نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، ضریب اشغال مراکز اقامتی این استان را کمتر از 20 درصد عنوان کرد و گفت: این در شرایطی است که در مرداد و شهریور ماه سال گذشته، ضریب اشغال هتل‌ های چهار و پنج ستاره کرمان بالای 90 درصد بوده است.
دهقانی با بیان اینکه تأسیسات گردشگری استان کرمان در سال جاری شاهد افزایش هزینه‌ ها و کاهش درآمد بوده‌ است، تصریح کرد: در صورت ادامه وضع موجود، شاهد خروج فعالان صنعت گردشگری و تعطیلی بسیاری از این مراکز خواهیم بود.
**گردشگری استان کرمان بسیار آسیب پذیر است
وی با اشاره به اینکه گردشگری کرمان بسیار آسیب پذیر است افزود: کمبود زیرساخت‌ های مناسب از قبیل نبود پروازهای خارجی، گران بودن سفر به این استان و همچنین فاصله بسیار زیاد کرمان با استان ‌های مرکزی کشور لطمات جبران ناپذیری به این صنعت وارد کرده است.
نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان خواستار کمک دستگاه‌ های اجرایی و نهادها به تأسیسات گردشگری این استان به منظور برون رفت از وضعیت موجود شد و تأکید کرد: انتظار می ‌رود حداقل برای مدت 2 سال مراکز گردشگری کرمان از پرداخت هرگونه عوارض و مالیات معاف شوند.
دهقانی در ادامه با بیان اینکه صنعت گردشگری نقش موثری در توسعه پایدار دارد و می تواند در صدر برنامه های اشتغالزایی استان قرار بگیرد یادآورشد: دولت باید با اعطای کمک های مالی تشویقی، شرایط را برای پایداری و ماندگاری این قبیل مراکز فراهم آورد.
نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با تاکید بر اینکه آنچه فعالان صنعت گردشگری را در این عرصه نگه داشته عشق و علاقه است خاطرنشان کرد: گردشگری این استان ظرفیت‌ های بسیار زیادی از قبیل وجود هفت اثر ثبت جهانی، 700 اثر ثبت ملی و هفت هزار اثر تاریخی شناخته شده دارد و باید زمینه برای معرفی و شناساندن این ظرفیت‌ ها از راههای مختلف فراهم شود.
3029/9895
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.