اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در آئین خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان افزود: تسلط اطلاعاتی بر دشمنان خارج از مرزها، خویشتن داری در برابر اطلاعات به دست آمده و خاموش کردن فتنه ها از جمله اقداماتی است که توسط نیروهای سپاه، انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) انجام و موجب امنیت در کشور شده است.
وی همچنین در ادامه اظهار داشت: بررسی فرهنگ حسینی (ع) مهم، سرنوشت ساز و بر همه لازم است تا زوایای تاریخ گذشته بخصوص برای اسلام را به بهترین وجه ممکن بیان کنند و آن را با زمان خود تطبیق دهند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد: بین تمام اتفاقاتی که در متن و حاشیه تاریخ برای بشر رخ داده 2 جریان رسالت پیامبران و نهضت عاشورا باید مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.
وی بستر سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را از بسترهای مهم جوامع برشمرد و گفت: عناصر اصلی حکومت سه رکن حاکمان، مردم و نخبگان و فرهیختگان جامعه و جدا از هم نبوده و بر هم تاثیرگذار هستند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، نقش مردم را به عنوان رکن دوم جامعه نقشی جدی دانست و گفت: اگر حکومت بر پایه مردم نباشد در هیچ زمینه ای نمی تواند موفق عمل کند.
وی افزود: خداوند هیچگاه اجازه تسلط دشمنان را بر آن ها نخواهد داد و اگر در تاریخ جایی خلاف این امر را دیده ایم به خاطر کم کاری و سست ایمانی مومنان بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان همچنین با اشاره به روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار افزود: تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) را پیش داریم که با جلو رفتن تاریخ حادثه عاشورا باید پررنگ تر از سال های قبل برگزار شود.
نماز جمعه این هفته کرمان همچون گذشته در مصلای امام علی (ع) برگزار شد.
کرمانی ها پس از برگزاری نماز جمعه به ‌مناسبت هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر راهپیمایی کردند.
3029/9889
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.