اخبار مرتبط

علی سروش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این مرکز به جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات آزمایشگاه های ژنتیک و مولکولی مانند دستگاه های Real time PCR ، انواع ترمو سایکلر، نانو دراپ و سایر دستگاه ها مجهز می باشد و آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی ژنتیک و تشخیص مولکولی به مردم استان است.
وی با اشاره به اینکه این آزمایشگاه و آزمایشگاه مرکزی تنها آزمایشگاههای دولتی استان هستند که می توانند خدمات تشخیصی ژنتیک ارائه دهند، گفت: طیف وسیعی از آزمایش های ژنتیک و تشخیص مولکولی از جمله تشخیص مولکولی انواع باکتری ها، ویروس ها و قارچ های عامل بروز عفونت، تشخیص اختلالات ژنتیکی در انواع سرطان خون ها و همچنین آزمایش های مربوط به ناباروری زنان و مردان در این مرکز قابل انجام است.
سروش اظهار امیدواری کرد با تامین نیروی انسانی و تداوم حمایت دانشگاه علوم پزشکی بزودی انجام آزمایش های خود ایمنی و پیوند، تشخیص ژنتیکی پیش از تولد و پیش از لانه گزینی و آزمایشات مربوط به انواع بیماری های ژنتیک مانند تالاسمی، هموفیلی و ناشنوایی هم در این آزمایشگاه انجام شود که مقدمات آن فراهم شده است.
وی اضافه کرد: امروز روش های ژنتیک در تشخیص هر 2 دسته بیماری های ژنتیکی و غیر ژنتیکی کاربرد دارد.
سروش تصریح کرد: تشخیص مولکولی به تکنیک آزمایشگاهی اطلاق می شود که برای تشخیص و ارزیابی بیماری، تشخیص خطر و انتخاب بهترین نوع درمان برای هر بیمار از آن استفاده می شود.
بیمارستان 800 تختخوابی امام رضا (ع) کرمانشاه سال 84 در 11 طبقه آغاز به کار کرده و یکی از مراکز تخصصی و فوق تخصصی مجهز منطقه غرب کشور است.
استان 2 میلیون نفری کرمانشاه در مجموع 13 بیمارستان دولتی دارد که از این تعداد هفت بیمارستان در کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه واقع شده است.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.