اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه در سرسرای فرمانداری کنگاور افزود: پروژه مسکن مهر غم تسلی کنگاور به علت موانع موجود یک پروژه استثنایی است که باعث شده بهره برداری از آن سال ها به تاخیر بیفتد.
وی اتمام ساخت این پروژه را بسیار مهم خواند و تاکید کرد: محله غم تسلی کنگاور دارای بافت بسیار فرسوده وسخت گذر با شیب زیاد است و به علت آسیب پذیری بالا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه، متحمل خسارات مالی و جانی سنگینی خواهند شد که نیاز است مسکن مهر جدید به زودی به بهره برداری برسد.
بازوند با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی ضمن محوطه سازی این مجموعه، مسیر ورودی از سمت بلوار را نیز باید آسفالت کند، اظهار کرد: انشعاب های آب، برق و گاز نیز ظرف 20 روز آینده باید نصب شوند.
وی با بیان اینکه جا به جایی ساکنین این محله به مسکن مهر جدید به دلیل مشکلات موجود، نیاز به بررسی های اجتماعی و فرهنگی دارد، تصریح کرد: امام جمعه به عنوان رئیس شورای فرهنگ عمومی و فرماندار به عنوان رئیس شورای تامین هرگونه مصوبه و راهکاری به ذهنشان می رسد برای حل این موضوع باید به کار بگیرند.
او گفت: جابه جایی به صورت دندان موشی عواقب خاص خود را به دنبال دارد که بعضی از واحد های مسکونی به محل مناسبی برای ارتکاب هرگونه بزه و جرمی تبدیل می شوند و نیاز است فرماندار کنگاور با همکاری سایر دستگاه ها، ظرف 10 روز آینده بررسی و کارشناسی اجتماعی لازم و ارائه راهکارهای عملی را برای حل این موضوع مطرح نماید.
استاندار کرمانشاه در ادامه با انتقاد از بلاتکلیفی ساختمان دانشکده فنی و حرفه ای کنگاور اظهار داشت: دادستان عمومی باید به عنوان مدعی العموم مدیرانی که اینگونه بیت مال را حیف و میل می کنند، مورد بازخواست قرار دهد.
او گفت: یک مجموعه آموزشی و ورزشی با زیر بنای حدود 15 هزار متر احداث شده که حدود 100 میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده و زمانی که به بهره برداری می رسد به حال خود رها شده و معلوم نیست چه کسی مسئول این کار است؟
بازوند به سازمان برنامه و بودجه استان دستور داد ظرف 10 روز آینده، وضعیت این ساختمان را تعیین و تکلیف و در صورت نیاز به دیگر دستگاه های دولتی و یا خصوصی واگذار نماید.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: تخریب کوره های آجر پزی روستای شورچه با مشارکت دولت و کشاورزان در سطح 10 هکتار به صورت پایلوت انجام خواهد شد.
او ادامه داد: با ایجاد سایت گل خانه در این منطقه با کمک سازمان جهاد کشاورزی و در صورت محصولات با کیفیت و مطلوب این وسعت کشت افزایش خواهد یافت.
بازوند همچنین در خصوص دو بانده کردن محور کنگاور – نهاوند که طرح نقشه و برآورد آن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آماده شده است، گفت: با کمک سازمان برنامه و بودجه اعتباری جهت آغاز اجرای این طرح در نظر گرفته می شود.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است و دروازه ورودی این استان غربی است.
3033/7447
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.