اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، کوروش محمودیان روز شنبه در آئین تجلیل از خبرنگاران رسانه های جمعی گیلانغرب ، افزود: احداث این جاده مرزی به منظور تسهیل در امر ترانزیت کالا و روان سازی صادرات است که ظرف مدت سه سال انجام می شود.
وی با اشاره به صادرات کالا از بازارچه مرزی سومار ، اظهارداشت: در چهار ماه نخست امسال ، 48 درصد از مجموع صادرات کرمانشاه از این مرز صورت گرفت و از این حیث بازارچه مرزی سومار رتبه نخست استان را کسب کرده است.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی طرح گازرسانی به 51 روستا در دهستان های حومه و دیره طی امسال آغاز می شود که با بهره برداری از این طرح علاوه 51 روستای شهرستان ، چهار روستای حوزه قصرشیرین نیز از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.
فرماندار گیلانغرب ، گفت: مجتمع آبرسانی دهستان 'چله' نیز که 13 سال پیش کار اجرای آن آغاز شده بود و مدت ها راکد بود، با پیگیری های صورت گرفته در پنج ماه گذشته تکمیل شد و این طرح بزرگ با بیش از 100 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
محمودیان ، اضافه کرد که با بهره برداری از این مجتمع آبرسانی ، 34 روستای دهستان 'چله' از توابع گیلانغرب از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.
وی از اجرای طرح گردشگری در حاشیه سد سراب با حمایت استاندار کرمانشاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد با رفع موانع موجود ، این پروژه محقق شود.
وی همچنین از برنامه احداث باغ زیتون در مجاورت سد زاگرس و منطقه سومار در سطح 700 هکتار توسط ینیاد مستضعفان خبرداد.
این مقام مسئول با اشاره به اقدام های صورت گرفته در زمینه بازسازی مناطق زلزله زده نیز گفت: تاکنون پروانه پایان ساخت 579 واحد مسکونی تخریبی در این شهرستان صادر شده است.
محمودیان ادامه داد: از مجموع 13 هزار و 951 واحد تخریبی و تعمیری معرفی شده به بانک های عامل در این شهرستان ، 11 هزار و 115 واحد با بانک ها قرارداد منعقد و یا تسهیلات خود را دریافت کردند.
وی همچنین در سخنانی از خبرنگاران بعنوان طلایه دارن عرصه خطیر اطلاع رسانی نام برد و گفت: بیان حقایق و احساس مسئولیت در صداقت و انعکاس واقعیت ها در جهت بهبود از خصوصیت های یک خبرنگار موفق است که باید هم مشکلات را به مسئولان انتقال دهد و هم خدمات دولت را که درواقع خدمات نظام و حاکمیت است ، منعکس کند.
وی افزود: همه مسئولان دستگاه های اجرایی ملزم به پاسخگویی به خبرنگاران هستند تا مشکلات و دستاوردها توسط اصحاب رسانه در جامعه مطرح و بازگو شود.
در پایان با اهدای لوح و هدایا ، از زحمات خبرنگاران و اصحاب رسانه گیلانغرب تجلیل شد.
گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت ، 15 کیلومتر مرز با عراق دارد.
7079/7398/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.