اخبار مرتبط

دکتر کیومرث رحیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در بازرسی کارشناسان این مدیریت در روز یکشنبه چهاردهم مرداد ماه از یک منزل مسکونی در یکی از محله های شهر کرمانشاه، که بخشی از آن به صورت درمانگاه زیرزمینی فعالیت داشت بیش از 10 هزار قلم دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی کشف و توقیف شد.
وی افزود: در این درمانگاه علاوه بر اینکه اعمال پزشکی از جمله سقط جنین، انواع جراحی و تزریقات صورت می گرفته است، انواع داروهای مختلف از جمله داروهای خاص و کمیاب و داروهایی که نیاز به نگهداری دقیق و خاصی دارند در شرایط بسیار نامطلوب و کاملا غیراستاندارد نگهداری می شده است.
وی اظهار داشت: با وجود اینکه متولی این مکان هیچ گونه تحصیلاتی در زمینه پزشکی و یا پرستاری و مامایی ندارد تجهیزات جراحی از قبیل انواع قیچی، نخ جراحی، تیغ جراحی و انواع پنس و حتی پلاتین در این درمانگاه کشف شد.
رحیمی گفت: این مکان با گزارش شهروندان به معاونت غذا و دارو شناسایی شد و پس از اخذ دستور قضایی به همراه ماموران پلیس این مکان توقیف شد و پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.
وی با تأکید بر اینکه مردم برای اعمال درمانی خود از مراجعه به مراکز درمانی غیرمجاز خودداری کنند ، گفت: در صورت مشاهده چنین تخلفاتی مورد را به شماره 34278541 دفتر بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گزارش دهند.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.