اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه افزود: با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین (ع) مبنی بر استفاده از مولفه های قدرت خودمان به جای تکیه بر قدرت های خارجی افزود: ما کشور ثروتمند و قدرتمندی هستیم به گونه ای که در همه جای کشور معادن، نفت و گاز داریم.
امام جمعه کرمانشاه به نقل از رهبر انقلاب تاکید کرد که باید نگاهمان به درون باشد و به بیرون یعنی قدرت های آمریکا و اروپا نگاه نداشته باشیم.
وی قدرت های درونی خودمان را شامل قدرت اقتصاد مقاومتی و نیز استقلال همه جانبه اقتصادی و نظامی عنوان کرد و بر مدیریت آنها برای حفظ اقتدار داخلی تاکید کرد.
آیت الله علما به نقل از رهبر انقلاب بیان داشت که کشورهای اروپایی نیز قابل اعتماد نیستند و باید توجهمان به قدرت علمی، نظامی ، سازندگی و بین المللی خودمان باشد.
وی تصریح کرد: آمریکا می گوید شما در منطقه نفوذ دارید که این یعنی ما قدرت بین المللی داریم.
او تاکید کرد که صرف خرید اسلحه که قدرت نمی شود.
امام جمعه کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: نوسان های بازار سکه و ارز هیچ ربطی به تحریم ها ندارد بلکه خودمان مسئولیم.
آیت الله علما با بیان اینکه نباید یک نفر بتواند 50 هزار سکه و همچنین 2 تن سکه بخرد، گفت: اینها به مدیریت ما ربط دارد و یکی از مشکلات اساسی کشورمان همین عدم مدیریت است.
او تاکید کرد که اگر مدیریت قاطعانه عمل و برخورد شود بقیه امور نیز مدیریت می شود.
وی همچنین بر تقویت نظارت و مدیریت در کشور تاکید کرد.
آیت الله علما در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به منابع محدود برق و آب کشور بر توجه به صرفه جویی تاکید کرد.
وی همچنین به سالروز تاسیس شورای نگهبان در 26 تیر ماه اشاره کرد و این نهاد را یک نهاد مبارک نامید که پشتیبان واقعی مردم است تا ضرر نکنند.
او همچنین شورای نگهبان را حافظ قانون و مراکز قانونگذاری کشور نامید.
آیت الله علما به روز تجلیل از امام زادگان و بقاع متبرکه اشاره کرد و به نقل از رهبر انقلاب گفت که این بقاع باید تبدیل به مراکز فرهنگی شوند.
امام جمعه کرمانشاه در ادامه به هفته مالیات هم اشاره ای داشت و گفت که همه باید مالیات بدهیم.
او بر عادلانه و مسئولانه عمل کردن در فرایند گرفتن مالیات تاکید کرد و افزود: مالیات ها باید متناسب با درآمد افراد اخذ شود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اشاره ای نیز به هفته حج داشت و به نقل از امام خمینی (ره) گفت: حج باید نمایش توان مادی و معنوی مسلمانان باشد.
وی اجتماع چند میلیونی مسلمانان در یک جا را نمایش قدرت دانست و افزود: همین احکام حج اگر عملی شود باید دنیا را تکان بدهد.
آیت الله علما در خصوص سالروز گرامیداشت عفاف و حجاب نیز گفت: بعد از حادثه گوهرشاد علما و مومنان رنج ها و زحمت ها برای مراقبت از حجاب کشیدند.
وی حجاب را آیه صریح قرآن و یک موضوع تاریخی عنوان کرد و بر حفظ آن تاکید کرد.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره سالروز ولادت حضرت معصومه (س) از دخترها و خانم ها خواست که آن معصوم را الگوی خود قرار دهند.
آیت الله علما تاکید کرد که حضرت معصومه (س) به برکت حفظ عفاف و حجاب مرکز مراجع دینی شده است که در جوار حرمش امثال روح الله ها تربیت شده اند.
8066/7457
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.