اخبار مرتبط

دکتر فرید نجفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: به منظور بهره وری و هم افزایی فعالیت های مراکز تحقیقاتی در راستای ارتقاء و مشارکت اعضای هیات علمی، در جلسه کمیسیون تأسیس واحدهای تحقیقاتی مورخ 13 تیر97 با ادغام سه مرکز فوق تحت عنوان مرکز تحقیقات 'بیماری های عفونی' موافقت شد.
او در مورد اعضای این مرکز تحقیقاتی گفت: دکتر همایون بشیری فوق تخصص گوارش بالغین، دکتر بابک صیاد متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری، دکتر کیقباد قدیری فوق تخصص عفونی اطفال، دکتر علیشا اکیا phD باکتری شناسی پزشکی، دکتر علیرضا خاتونیphD پرستاری و دکتر شهاب رضائیان phD اپیدمیولوژی اعضای مرکز تحقیقات فوق هستند.
نجفی اظهار داشت: موافقت اصولی مرکز تحقیقاتی عفونت های بیمارستانی در سال 91 و 2 مرکز گوارش و کبد و بیماری های کبد در سال 93 اخذ شده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه همچنین از صدور مجوز تاسیس اولین پژوهشکده دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد و گفت: پژوهشکده فناوری سلامت در استان راه اندازی می شود.
نجفی با اعلام اینکه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مجوز تاسیس پژوهشکده فناوری سلامت را برای استان کرمانشاه صادر کرد، افزود: ارزش هر پژوهشکده معادل یک دانشکده است.
او با بیان اینکه هر پژوهشکده متشکل از سه مرکز تحقیقاتی است، گفت: پژوهشکده فناوری سلامت متشکل از سه مرکز تحقیقات نانو، بیولوژی پزشکی و باروری و ناباروری است.
وی تعداد مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را 14 مرکز اعلام کرد و گفت: با این تعداد مرکز امکان ایجاد سه پژوهشکده را در استان داریم که مجوز ایجاد پژوهشکده فناوری سلامت صادر شده و مقدمات تصویب پژوهشکده دوم با عنوان تحقیقات سلامت نیز انجام شده و تا پایان سال این پژوهشکده هم مصوب می شود.
وی اظهار داشت: پژوهشکده تحقیقات سلامت نیز متشکل از سه مرکز تحقیقاتی عوامل محیطی موثر بر سلامت، علوم دارویی و سوء مصرف مواد تشکیل می شود.
وی با بیان اینکه قصد داریم تعداد پژوهشکده های علوم پزشکی استان را به سه مورد برسانیم، گفت: هنوز برای حوزه فعالیت پژوهشکده سوم تصمیم نهایی نگرفته ایم.
او همچنین به تشریح وضعیت علمی آموزشی این دانشگاه پرداخت و گفت: این دانشگاه هشت دانشکده، 14 مرکز تحقیقاتی، بیش از پنج هزار نفر دانشجو و 449 نفر عضو هیات علمی دارد که از این تعداد 17نفر استاد تمام و 101 نفر دانشیار و مابقی استادیار و مربی هستند.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.