اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نشست ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در استانداری کرمانشاه افزود: مجموعه هایی مانند ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و بهزیستی به تنهایی نمی توانند آسیب های گسترده حوزه مواد مخدر را حل کنند و موفقیت در این عرصه نیازمند مشارکت تمامی دستگاه ها است.
وی اظهار داشت: بسیاری از بزهکاری های موجود در جامعه ناشی از معتادان متجاهر است و کنترل آسیب های این بخش به کاهش بزهکاری ها و بهبود امنیت روانی در جامعه کمک می کند.
وی افزود: حل معضلات اجتماعی به افزایش رضایت جامعه از دولت و حکومت کمک می کند‌ و همه دستگاه ها باید با مشارکت هماهنگ و هدفمند به کاهش آسیب های این حوزه کمک می کند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه نیز اعلام کرد که حوزه مقابله با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری، کرمانشاه را به عنوان استان پیشتاز در زمینه مبارزه با مواد مخدر معرفی کرده است.
علی شمشیری اظهار داشت: حوزه مقابله با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری این موضوع را در روزهای گذشته به استانداری کرمانشاه اعلام کرده است.
وی با بیان اینکه اقدام های مناسبی در زمینه مبارزه با سوداگران مرگ در استان کرمانشاه انجام شده است، گفت: دستگاه های انتظامی به همراه اداره کل اطلاعات کار مبارزه با باندها و سرشاخه های اصلی مواد مخدر را به خوبی دنبال می کنند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه افزود: زمستان سال 95 یک هزار و 400 معتاد متجاهر در سطح استان کرمانشاه جمع آوری شدند که این آمار در زمستان 96 به 900 نفر رسید.
شمشیری ادامه داد: کاهش آمار معتادان متجاهر جمع آوری شده در سطح کرمانشاه نشان می دهد که اقدام های انجام شده در زمینه مبارزه با مواد مخدر در استان موثر بوده است.
وی با بیان اینکه کرمانشاه در سال 96 رتبه نخست کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر را کسب کرد و گفت: سال گذشته بیش از 2 هزار و 750 کیلوگرم مواد مخدر در استان توسط نیروی انتظامی و سایر دستگاه های امنیتی کشف و ضبط شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه با اعلام اینکه در این سال 10 کارگاه تهیه و تولید مواد مخدر صنعتی کشف و متلاشی شد، عنوان کرد: در این مدت بیش از 6 هزار و 200 لیتر مواد پیش ساز مایع و 113 کیلوگرم مواد پیش ساز جامد کشف و ضبط شد.
در این جلسه مصوب شد که کمپ نگهداری از معتادان متجاهر کرمانشاه تجهیز شود و بیمارستان های سطح استان نیز کار درمان معتادان متجاهر معرفی شده توسط بهزیستی را به صورت رایگان انجام دهند.
7445/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.