اخبار مرتبط

امیرپرویز نجفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون میزان دید افقی این شهرستان چهار هزار متر از حد استاندارد یک هوای پاک و سالم (10 هزار متر) کمتر است.
وی ، دمای فعلی هوای قصرشیرین را 44 درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان رطوبت موجود در هوای این منطقه مرزی را نیز هشت درصد اعلام کرد.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین با بیان اینکه اوایل امروز میزان دید افقی این شهرستان مرزی به سه هزار متر کاهش یافته بود ، اظهار داشت: میزان سرعت وزش باد طی 48 ساعت گذشته 11 متر بر ثانیه بوده است.
نجفی گفت: از ابتدای امسال تاکنون این شهرستان مرزی 45 روز درگیر گرد و خاک بود که روزهای غبارآلود در فروردین 12 ، اردیبهشت هفت ، خرداد 12 و در تیر نیز 14 روز به ثبت رسیده است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور ، نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
طبق توصیه پزشکان شهروندان به ویژه افراد مسن ، کودکان ، بیماران قلبی و تنفسی در روزهای غبارآلود به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق ، در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
7079/3012/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.