اخبار مرتبط

رضا خواجه ای روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: با توجه به موضوع کم آبی در مناطق زلزله زده کرمانشاه، تامین آب غیرشرب برای ساخت و ساز در این استان در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته است.
وی افزود: در این راستا تمام تانکرهای آب رسان تحت اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سراسر کشور به استان کرمانشاه فرا خوانده شده اند تا برای انتقال آب غیرآشامیدنی مورد نیاز ساخت و ساز به کارگیری شوند.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه، با بیان اینکه 12 ستاد معین بنیاد مسکن در منطقه حضور دارند، عنوان کرد: اکنون هرکدام از ستادهای معین مستقر در استان یک دستگاه تانکر به منظور انتقال آب غیرآشامیدنی مورد نیاز ساخت و ساز در اختیار دارند.
وی اضافه کرد: صاحبان واحدها و پیمانکاران نیز موظفند مخازنی را به منظور ذخیره آب غیرآشامیدنی مورد نیاز ساخت و ساز تهیه کنند تا به آنها آب رسانی شود.
طی روزهای اخیر به علت استفاده از آب شرب در شهرستان سرپل ذهاب برای بازسازی مناطق آسیب دیده شهری و بخصوص روستاها، مردم این مناطق با قطعی آب و یا افت فشار مواجه شدند.

** تامین مصالح ساختمانی ارزان برای مناطق زلزله زده
خواجه ای در بخش دیگری از صحبت های خود در باره افزایش قیمت مصالح ساختمانی نیز گفت: قیمت مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده به تبع کشور افزایش پیدا کرده، با این حال با تامین مصالح ارزان قیمت، این افزایش قیمت را برای زلزله زدگان به حداقل رسانده ایم.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه یادآور شد: اکنون فولاد و بتن ارزان قیمت در مناطق زلزله زده در حال توزیع است و مشکلی در زمینه تامین این اقلام اساسی ساخت و ساز احساس نمی شود.

** تعمیر 45 هزار واحد زلزله زده
خواجه ای همچنین با بیان اینکه 35 هزار واحد خسارت دیده نوع اول و نوع دوم در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه وجود دارد، گفت: از این تعداد کار ساخت 12 هزار واحد روستایی و هشت هزار واحد شهری در مناطق زلزله زده با اولویت دنبال می شود.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 30 هزار و 700 واحد مسکونی در شهرها و روستاهای زلزله زده آواربرداری شده اند، گفت: 60 هزار واحد هم نیاز به تعمیر دارند که تاکنون کار تعمیر 45 هزار واحد به صورت کامل به اتمام رسیده است.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه با اشاره به اینکه تاکنون 27 هزار و 600 واحد زلزله زده پی کنی و 22 هزار و 400 واحد فنداسیون بندی شده اند، اظهار داشت: 14 هزار و 700 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده اسکلت های خود را علم کرده و 10 هزار واحد نیز دارای سقف شده اند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دید.
7445/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.