اخبار مرتبط

علیرضا تخت شاهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چنانچه مصارف غیرشرب از حوزه مصارف شرب خارج و مدیریت نشود، به طور قطع در تابستان دچار کمبود آب خواهیم شد.
او گفت: میزان منابع تولید و توزیع محدود است که در این باره با مدیریت بحران استان و استاندار مکاتباتی انجام و اطلاع داده شده است.
وی تصریح کرد: وضعیت تأمین آب در شهرهای زلزله زده از نظر کمی و کیفی در حد مطلوب است و مراکز بهداشتی شهرستان های زلزله زده به عنوان دستگاه نظارتی شرکت آبفا این وضعیت را بطور مستمر رصد و تأیید کرده اند.
تخت شاهی ادامه داد: شرکت آبفا نیز که دارای پیشرفته ترین آزمایشگاه در غرب کشور می باشد، دائماً وضعیت کیفی آب مناطق مذکور را با انجام آزمایش های مختلف تست کلر، تست کدورت و آزمایش های میکروبیولوژی پایش می کند و خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی مشاهده نشده است.
وی گفت: نقاط شیر برداشت آب که در برخی مناطق دچار مشکل می‌شود با حضور مستمر اکیپ‌ها رفع نقص می‌شود.
وی با بیان اینکه شکل خدمت‌ رسانی به زلزله ‌زدگان اکنون متفاوت از روزهای نخست است گفت: در روزها و ماه های نخست پس از وقوع زلزله برای تأمین آب در این مناطق تلاش می‌شد اما اکنون بیش از 60 کیلومتر شبکه رو زمینی و بیش از هشت هزار مورد شیر برداشت انشعاب تعبیه شده است.
وی با اشاره به ضرورت رعایت مصرف آب و خودداری از مصارف غیرضروری به منظور جلوگیری از آسیب به منابع زیرزمینی گفت: با وجود تداوم بارندگی در اردیبهشت و خرداد، بطور کلی میزان بارندگی‌ها نسبت به بلند مدت کاهش چشمگیری داشته است که این امر ضرورت مدیریت مصرف و استفاده درست و اصولی از منابع آب را دو چندان می کند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.