اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، یاور محمدی روز پنجشنبه در نشست شورای مهارت شهرستان روانسر افزود: تا فرهنگ مهارت آموزی فراگیر نشود نیروی انسانی کارآمدی نخواهیم نداشت و همه ادارات و نهادها باید در این حوزه تلاش کنند.
وی اظهار داشت: تبلیغات محیطی و اجرای برنامه های آموزشی در راستای تشویق جوانان به مهارت آموزی بسیار تاثیرگذار است و باید برای تحقق این هدف از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم.
محمدی اضافه کرد: نوگرایی و ایجاد رشته های جدید ، استفاده از تجهیزات به روز و آموزش تخصص مربیان فنی و حرفه ای از مهمترین نیازهای این سازمان برای تربیت نیروی ماهر و توانمند است.
مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه با بیان اینکه به دنبال آمارسازی نیستیم، اضافه کرد: تلاش داریم مهارت ها را به نیازهای جامعه گره بزنیم و ضرورت دارد آموزش ها را به سمت نیازهای بازار کارهدایت کنیم.
معاون فرماندار روانسر نیز گفت: یکی از مهمترین عناصر اشتغال‌زایی، مهارت است و فنی و حرفه‌ای بهترین بستر برای مهارت‌آموزی است.
بساطعلی نوری، آموزش را اساس کار و عاملی تأثیرگذار در توسعه و پیشرفت یک کشور دانست و افزود: مراکز آموزش فنی و حرفه ای تکمیل کننده چرخه دانش و مهارت در کنار آموزه های دانشگاهی هستند.
وی فعالیت های مرکز فنی و حرفه ای در روانسر را مثبت و اثرگذار توصیف کرد و اظهار داشت: گسترش هر چه بیشتر آموزش های فنی و حرفه ای در سطح شهرستان باید در اولویت و دستور کار باشد.

** حمایت از کارآفرینان
شهردار روانسر گفت: شهرداری ها نقش مهمی در اشتغال زایی دارند و شهرداری روانسر نیز برای اداره بهتر شهر از کارآفرینان حمایت خواهد کرد.
جمال ابراهیمی روز پنجشنبه در همایش اشتغال و کارآفرینی که از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر روانسر در تالار وحدت این شهر برگزار شد، افزود: شهرداری‌ها با ساماندهی مشاغل، ایجاد زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب برای رونق کسب و کارها ، می تواند به کارآفرینی و ایجاد اشتغال کمک شایانی نماید.
وی اظهار داشت: شهرداری روانسر بسترها را برای ورود سرمایه گذاران فراهم خواهد کرد و سرمایه گذاران و کارآفرینان نیز با ارائه راهکارهای علمی و عملی به ارتقا جایگاه شهر کمک کنند.
شهردار روانسر ادامه داد: همه مردم را به مشارکت در امور شهر دعوت می‌کنیم چرا که باور داریم و استعدادها و فرصت‌های بسیاری برای آبادانی شهر وجود دارد و از هیچ فرصتی نباید دریغ کرد.
ابراهیمی اظهار داشت: شهرداری زمینه های لازم را برای سرمایه گذاران فراهم خواهد کرد تا این افراد بتوانند در راستای اشتغال و ثروت آفرینی ایفای نقش کنند.
شهرستان روانسر با 47 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
8066/7455
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.