اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مسعود شریفی چهارشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه جز استان های دارای بیشترین بافت فرسوده در کشور است.
وی افزود: در هفت شهر پرجمعیت کرمانشاه، اسلام آبادغرب، هرسین، جوانرود، کنگاور، صحنه و سنقر بیش از 2 هزار و 280 هکتار بافت حاشیه ای و ناکارآمد شناسایی شده است که از این میزان 495 هکتار بافت تاریخی، 915 هکتار بافت فرسوده میانی و 870 هکتار بافت اسکان غیررسمی هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه عنوان کرد: پس از پیوستن پنج روستای حاشیه ای به شهر کرمانشاه میزان بافت های فرسوده مرکز استان از یک هزار و 228 هکتار به یک هزار 374 هکتار رسید که براساس مطالعات انجام شده 400 هزار نفر در این محلات زندگی می کنند.
شریفی گفت: 50 درصد شهرهای جوانرود و صحنه را نیز بافت های فرسوده تشکیل می دهند که باید برای آن ها چاره اندیشی کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه نیز گفت: بافت های تاریخی را باید حفظ کنیم و در این راستا از کسانی که قصد بازسازی واحدهای تاریخی خود را داشته باشند، از آنها حمایت خواهیم کرد.
جلیل بالایی افزود: کسانی که بخواهند منازل خود در بافت های تاریخی را به منظور حفظ آن بازسازی کنند، تسهیلات پرداخت می شود و 50 درصد از سود تسهیلات آنان نیز توسط سازمان میراث فرهنگی متقبل می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: ایجاد پیاده راه در حدفاصل میدان آزادی تا مسجد جامع یکی از طرح هایی است که نیاز به حمایت های ملی به منظور اجرا دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه اعلام کرد: اکنون عملیات بازآفرینی راسته بازار کرمانشاه توسط میراث فرهنگی در حال انجام است که ارزش افزوده واحدهای تجاری آن تا سه برابر افزایش خواهد یافت.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
7445/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.