اخبار مرتبط

رضا خواجه ای روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به روند آواربرداری و تسریع در امور ساخت و ساز در مناطق زلزله زده تاکنون آرماتوربندی بیش از 11 هزار واحد انجام شده و کار بتن ریزی و فنداسیون 10 هزار واحد نیز پایان یافته است.
وی اظهار داشت: کار اسکلت بندی هفت هزار واحد و سقف چینی سه هزار و 700 واحد مسکونی آسیب دیده نیز در مناطق زلزله زده انجام شده و چهار هزار واحد مسکونی نیز به مرحله دیوارچینی رسیده است.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: عملیات بازسازی 44 هزار و 700 واحد مسکونی تعمیری آسیب دیده زلزله آبان 96 نیز در مناطق زلزله زده شروع شده است.
خواجه ای افزود: پیش بینی می شود تعمیر واحدهای آسیب دیده و جمع آوری نخاله های ساختمانی در سطح شهر و مناطق زلزله زده هرچه سریع تر به پایان برسد.
وی اظهار داشت: در مجموع 32 هزار واحد آسیب دیده در کل مناطق زلزله زده تعمیر و بازسازی آن ها به اتمام رسیده است.
وی گفت: در مجموع 88 هزار واحد آسیب دیده در مناطق زلزله زده به بانک های عامل معرفی شده اند که از این تعداد 58 هزار واحد با بانک ها عقد قرارداد بسته و مابقی در مرحله عقد قرارداد هستند.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اظهار داشت: تمهیداتی صورت گرفته که در شهرها به دلیل کمک به متولیان میلگردها و مصالح ساختمانی از جمله سیمان دپو و ذخیره شده است.
وی افزود: هشت تن سیمان رایگان و میلگرد با قیمت پایین تر از نرخ بازار در اختیار واحدهای تخریبی قرار داده می شود.
خواجه ای گفت: بخشنامه ای به تمام بانک های عامل مبنی بر پرداخت تسهیلات معیشتی به مستاجران مناطق زلزله زده نیز ابلاغ شده است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از 90 هزار تن جمعیت دارد.
3012/3033/7399
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.