اخبار مرتبط

در این یادداشت آمده است: 13 هزار سرمایه‌گذار مکتب 'فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان' حدود 1.5 سال است که در انتظار بازگشت سرمایه های خود از این مکتب کذایی هستند اما گویا فعلا خبری از بازگشت سرمایه آنها نیست.
هم اکنون بنا به گفته مسئولان دستگاه قضایی استان، 'لایحه پرونده مکتب گلیم و گبه کرمانشاه با حجم 122 هزار و 892 صفحه برای فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده و همچنان منتظر رسیدگی دیوان عالی کشور به فرجام خواهی متهم این پرونده هستند'.
طبیعتا با توجه به حجم بالای شاکیان این پرونده (بیش از 13 هزار نفر) نباید چنین پرونده ای براساس روال معمول اداری در دستگاه قضایی پیگیری شود و نیاز به رسیدگی ویژه و پیگیری مجدانه دارد که انصافا تا این مرحله از دادرسی، دستگاه قضایی استان پیگیری ویژه خود را مستمرا انجام داده و انتظار می رود که در این مرحله نیز رییس کل دادگستری استان شخصا پیگیر روند صدور رای در دیوان عالی کشور باشد تا 13 هزار خانواده کرمانشاهی بیش از این چشم انتظار بازگشت (حداقل بخشی از سرمایه خود) نمانند.
از سویی دیگر بحث فروش اموال باقی مانده از این مکتب نیز خود داستان مفصلی است که در این بخش نیز انتظار می رود هرچه سریع تر مراحل قانونی فروش و مزایده این اموال انجام شود که پیش از ضایع شدن برخی از این اموال، به پول نقد تبدیل شده و میان سرمایه گذاران به صورتی عادلانه توزیع گردد.
آنگونه که مسئولان دستگاه قضایی استان بارها عنوان کرده اند، اموال موجود این مکتب هرگز کفاف طلب سرمایه گذاران را نمی دهد لذا در چنین شرایطی از مسئولان ارشد استان همچون استاندار و نمایندگان مجلس انتظار می رود که با انجام رایزنی با مقامات دولت، شرایطی را فراهم آورند که مابقی طلب سرمایه گذاران این مکتب از محل بودجه های دولتی، همچون دیگر نمونه های مشابه در کشور (سرمایه گذاران برخی از موسسات مالی اعتباری) تامین شود.
8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.