اخبار مرتبط

احسان ایمانی هرسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توسعه و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی و استفاده بهینه از نیروی انسانی به منظور اشتغال مانع از سردرگمی جوانان در دوران فراغت از خدمت مقدس سربازی می‌شود.
وی با اشاره به نقش آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال و ارتقای سطح توانمندی نیروی انسانی، ارائه این آموزش ها را موجب بهبود سطح کیفی خدمات ارائه شده از سوی سربازان در مدت خدمت مقدس سربازی برشمرد.
وی تاکید کرد: این آموزش ها زمینه ای برای جذب و ورود سریعتر افراد آموزش دیده به بازار کار پس از اتمام دوره خدمت سربازی است.
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای کرمانشاه در ادامه گفت: حلقه مفقوده اشتغال در دنیای امروز آموزش‌های مهارتی است چرا که صرف مطالعات تئوریک منجر به شغل نمی‌شود و داشتن توانمندی‌های مهارتی گوناگون بسترساز اشتغال پایدار است.
وی اضافه کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سبب انعطاف‌ پذیری نشأت گرفته از خصیصه‌های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارت‌های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش بسزایی در ایجاد اشتغال دارد.
آموزش های فنی و حرفه ای در استان کرمانشاه در 234 آموزشگاه فعال بخش خصوصی و 20 مرکز دولتی ارائه می شود.
استان کرمانشاه 2 میلیون تن جمعیت دارد که آخرین نرخ بیکاری آن در پاییز سال گذشته بیش از 25 درصد اعلام شده است.
3033/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.