اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا ملا قادر قادری روز شنبه در گردهمائی مدرسین مدارس علوم دینی و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت کرمانشاه در روستای هجیج پاوه، تبیین و تشریح برنامه های سال جدید مدارس علوم دینی، هماهنگی و برنامه ریزی برای ماه مبارک رمضان و تلاش برای وحدت در اقامه نماز عید فطر را از مهمترین مباحث این گردهمائی عنوان کرد.
وی برنامه ریزی و هماهنگی در راستای وحدت، انسجام و همدلی در اداره و نظارت بر مدارس علوم دینی را از دیگر اهداف این گردهمائی بیان کرد.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی کشور در ادامه به تشریح نقش ارزنده روحانیون در هدایت جامعه پرداخت و گفت: پرچمداران علم و آگاهی و محراب نشینان پیامبر گرامی اسلام (ص) باید به اقتضای هر زمان و مکانی برنامه و تدابیر ویژه ای برای انجام رسالت خویش داشته باشند.
امام جمعه پاوه با اشاره به نقش مساجد و مدارس علوم دینی گفت: مساجد همواره به عنوان مکان تصمیم گیریهای مهم و سرنوشت ساز و وحدت و همدلی مسلمانان از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و هستند.
وی افزود: مدارس علوم دینی و حجره ها نیز در کنار مساجد با تربیت و پرورش علما و روحانیون در نشر دین و علم و آگاهی مردم نقش ارزنده ای را ایفا کرده اند.
وی در ادامه به اوضاع امروز کشورهای مسلمان اشاره کرد و گفت: تخریب، ویرانی و تفرقه از مهمترین دستاوردهای جهان اسلام هستند.
ماموستا قادری افزود: بیشترین عامل این دستاوردهای نامیمون و نامبارک حرکات خود مسلمانان از جمله داعش، طالبان و دیگر گروهها و تشکیلات دست نشانده استکبار و قدرتهای غربی هستند.
امام جمعه پاوه، مهمترین عوامل تخریب، کشتار و بی عدالتی در جهان را قدرتمندان، ثروتمندان و سیاستمداران عنوان کرد و گفت: دلیل موفقیت این سه گروه ناآگاهی مسلمانان و دیگر ملل جهان است.
شهرستان پاوه با بیش از 61 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
استان کرمانشاه براساس آخرین سرشماری کشور، دارای یک میلیون و 952 هزار و 434 نفر جمعیت است که در 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا زندگی می کنند.
یک چهارم از جمعیت استان کرمانشاه اهل سنت هستند.
7448/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.