اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، اولین رویداد خبری مهم استان در هفته گذشته برگزاری شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به میزبانی اتاق بازرگانی بود که در آن استاندار کرمانشاه با اظهار تعجب و نارضایتی از ورود حجم بسیار بالایی از پرونده های ساخت و ساز به کمیسیون ماده 100، این کار را ناشی از نظارت نکردن کافی در حوزه ساخت و ساز دانست و خواستار توقف این گونه ساخت و سازها در سطح شهر کرمانشاه شد.
هوشنگ بازوند با تاکید بر اینکه ورود 95 درصد از پرونده های ساخت و ساز به کمیسیون ماده 100 یک اتفاق بسیار بد برای کرمانشاه است، ادامه این روند را به صلاح کرمانشاه ندانست و گفت: در مورد این موضوع آیندگان حتما قضاوت بسیار بدی در مورد مدیران کنونی استان خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت کمیسیون ماده 100 برعهده شهرداری است و این شهردار است که باید موضوع را مدیریت و کنترل کند.

** حدود 31 میلیون لیتر بنزین در کرمانشاه مصرف شد
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: از 27 اسفند 96 تا 14 فروردین امسال در مجموع 30 میلیون و 710 هزار لیتر بنزین در استان توزیع و مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش نشان می دهد.
مرادحاصل مرادی اظهار کرد: بیشترین میزان مصرف بنزین در ایام تعطیلات نوروز در استان به میزان 2 میلیون و 562 هزار لیتر مربوط به روز دوازدهم فروردین بوده است.
وی همچنین میانگین مصرف روزانه بنزین در ایام نوروز در استان را یک میلیون و 806 هزار لیتر اعلام کرد.

** بیش از 919 هزار وسیله نقلیه وارد کرمانشاه شد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه گفت: 919 هزار و 412 وسیله نقلیه از 24 اسفند سال 96 تا 13 فروردین امسال وارد استان شد.
بهمن خسروانی، همچنین به افزایش 13 درصدی ورود وسایل نقلیه به استان نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: از 24 اسفند 95 تا 13 فروردین 96 در مجموع 814 هزار و 850 وسیله نقلیه به استان وارد شد که این میزان امسال به 919 هزار و 412 مورد افزایش یافت.
وی، خروجی وسایل نقلیه از 24 اسفند 95 تا 13 فروردین 96 را 796 هزار و 269 مورد اعلام کرد و گفت: تعداد خروجی وسایل نقلیه امسال 930 هزار و 929 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است.

** 12 کشته در جاده های استان در ایام تعطیلات نوروزی
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: با وجود افزایش 15 درصدی تردد خودرو در تعطیلات نوروزی، افزایشی در تعداد کشته‌های جاده‌ای استان نداشتیم و در محدوده زمانی 24 اسفند 96 تا 15 فروردین 97 تصادفات جاده‌ای همانند نوروز سال گذشته 12 کشته بر جا گذاشت.
سرهنگ محمد حیدری همچنین از افزایش هفت درصدی تصادفات جرحی در سطح جاده‌های استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در مجموع در نوروز 97 میزان تصادفات پنج درصد کاهش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: 42 درصد از کل تصادفات به دلیل واژگونی خودرو اتفاق افتاده و مهمترین دلیل آن ناتوانی راننده در کنترل خودرو، خستگی و خواب آلودگی بوده است.

** پروازهای فرودگاه کرمانشاه هشت درصد افزایش یافت
مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه با اشاره به انجام پنج هزار و867 پرواز در سال 96 در این فرودگاه گفت: این میزان پرواز نسبت به مدت سال قبل از آن، رشد هشت درصدی نشان می دهد.
مجتبی بیاتی افزود: سال گذشته 699 هزار و 92 مسافر در فرودگاه کرمانشاه جابجا شدند که نسبت به سال 95 رشد 16 درصدی را در اعزام و پذیرش مسافر نشان می دهد.
وی، میزان بار جابجا شده توسط مسافران در این مدت را نیز چهار هزار و 149 تن اعلام کرد و گفت: در این بخش نیز شاهد رشد 14 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

** اختصاص 1200 میلیارد تومان برای رونق مناطق زلزله زده کرمانشاه
استاندار کرمانشاه از اختصاص 1200 میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید در مناطق زلزله زده استان خبر داد و گفت: از این میزان 600 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و 600 میلیارد تومان نیز از محل سرمایه گذاری بانک ها اختصاص یافته است.
هوشنگ بازوند در جلسه ستاد تسهیل رفع موانع تولید با دستور کار مناطق زلزله زده افزود: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 400 میلیارد تومان برای رونق در بخش صنعت و 200 میلیارد تومان نیز برای بخش کشاورزی اختصاص یافته است.
وی همچنین اعلام کرد: 510‌ میلیارد تومان تسهیلات نیز به منظور بازسازی واحدهای مسکونی توسط بانک ها به زلزله زدگان استان پرداخت شده است‌.

** بازدید استاندار کرمانشاه از سد شهدای گمنام قصرشیرین
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه روز پنجشنبه از سد شهدای گمنام قصرشیرین و طرح سامانه گرمسیری از جمله تونل انتقال آب شهدای بازی دراز در محور قصرشیرین به گیلانغرب بازدید کرد.
فرماندار قصرشیرین اظهارداشت: حجم ذخیره آب سد شهدای گمنام قصرشیرین 67 میلیون متر مکعب است و طول تاج آن نیز به 463 متر می رسد.
فرامرز اکبری افزود: آب های ذخیره شده در پشت این سد ، بیش از چهار هزار و 200 هکتار از زمین های این شهرستان را زیرپوشش قرار می دهد.

**مردم ایران متحد در مقابل بدخواهان انقلاب اسلامی ایستاده اند
امام جمعه موقت کرمانشاه با بیان اینکه بدخواهان با تحریم درصدد لطمه زدن به نظام جمهوری اسلامی هستند، گفت: دشمنان باید این پنبه را از گوش بیرون بیاورند، زیرا همه مردم ایران در کنار هم متحد در مقابل آنها خواهند ایستاد.
آیت الله محمد حجتی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع کرمانشاه، با تبریک بعثت پیامبر گرامی اسلام، اخلاق محبت آمیز و صبر و استقامت حضرت محمد (ص) را رمز پیروزی ایشان و گسترش اسلام بر دشمنان دانست.
وی در ادامه اضافه کرد: پیامبر اسلام با اتکا به مردم و استفاده از نیروی مردمی توانست در مدت کوتاهی بر همه دشمنان اسلام پیروز شود کاری که امام خمینی (ره) در زمان انقلاب با پیروی از پیامبر (ص) انجام داد و موفق شد انقلاب اسلامی را به ثمر برساند.
آیت الله حجتی با بیان اینکه خداوند رعب مومنان را در دل دشمنان می اندازد، اظهار داشت: آمریکا و دیگر دشمنان انقلاب اسلامی ترس ارتش و سپاه و مردم انقلابی ایران را در دل دارند و در مقابل ملت ما ناتوان هستند.
7458/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.