اخبار مرتبط

امیرپرویز نجفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، سمت وزش تندباد در قصرشیرین را 80 درجه شرقی اعلام کرد و گفت: هم اکنون وزش باد شدید با سرعت 10 متر بر ثانیه معادل 33 کیلومتر بر ساعت در این شهرستان مرزی در حال وزیدن است.
وی دمای فعلی هوای قصرشیرین را 15 درجه سانتیگراد بالای صفر و میزان رطوبت موجود در جو منطقه را 94 درصد ذکر کرد.
وی اظهارداشت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، ناپایداری های جوی تا اواخر فردا (جمعه) در منطقه فعال است و از روز شنبه آینده با ورود سامانه جدید به استان کرمانشاه، شاهد بارش باران خواهیم بود.
سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین اضافه کرد که این سامانه جدید بارشی تا روز دوشنبه هفته آینده در جو منطقه حاکم است.
هوای شهرستان مرزی قصرشیرین از ابتدای امسال تاکنون، 10 روز غبارآلود بود.
شهرستان مرزی قصرشیرین پارسال در مجموع 106 روز درگیر آلودگی ناشی از گرد و غبار بود که این مهمان ناخوانده تهدیدی برای سلامت ساکنان این مناطق است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
طبق توصیه پزشکان شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری کرده و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
7079/8066
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.