اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، از غروب روز چهارشنبه تاکنون شور عجیبی سراسر شهرستان مرزی قصرشیرین را فرا گرفته و رفته رفته زائران عرفه در قالب اتوبوس ها و خودروهای شخصی به صورت کاروانی و انفرادی خود را به مرز رسانده اند تا در جوار کربلای معلا و در نقطه صفر مرزی خسروی این دعای پرفیض را زمزمه کنند.
از ساعاتی قبل حرکت کاروان ها به سمت محل برگزاری دعا در نقطه صفر مرز رسمی خسروی آغاز شده و برخی با پای پیاده و برخی نیز با خودروها مسیر قصرشیرین تا مرز خسروی را طی می کنند.
حرکت گروه های مختلف مردم مشتکل از زنان و مردان، افراد کهن سال ، جوانان، کودکان و تعدادی از آزادگان، جانبازان، روحانیان و نیروهای نظامی و انتظامی با استفاده از خودروهای شخصی و ناوگان درون شهری به سمت مرز خسروی جلوه های بسیار زیبایی را خلق کرده و به تصویر کشده است.
مسیر قصرشیرین به سمت مرز خسروی مملو از جمعیتی است که عاشقانه و طبق عهدی که سال های قبل با خود بسته اند به سمت مرز رسمی خسروی نزدیکترین نقطه کشورمان به کربلای معلا در حرکتند.
در این میان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و عاشقان جانباز و ایثارگری را مشاهده می کنی که با وجود محاسن سفید و وضعیت جسمانی نامناسب و سوار بر ویلچر و یا عصا به دست با پای پیاده با در دست داشتن پرچم های یا ابوالفضل (ع) و یا حسین (ع) با سربندهایی با مضامین یا حسین ، یا زهرا (س) به سمت مرز خسروی در حرکتند و جلوه ای عاشقانه را از عشق و ارادت به خاندان اهل بیت (ع) به نمایش می گذارند.
مسیر قصرشیرین به خسروی را که نگاه کنی امروز همه تنها توشه راهشان یک کتاب دعا، سجاده، مهر نماز و یک تسبیح و یا چفیه ای که با وجود گرمای هوا بر سر می گذارند.
امروز ذکر لب های زائران عرفه و همه عاشقانی که به قصرشیرین آمده اند یا حسین (ع) و تنها آرزویشان طلب حاجت خادمی اباعبدالله و سفر به کربلای معلا است.
امروز نوای العفو العفو عاشقان عرفه قرار است تا ساعاتی دیگر بر آسمان قصرشیرین و مرز رسمی خسروی طنین افکند و دست های طلب زائران عرفه تا ساعاتی دیگر در مرز خسروی رو به سوی آسمان و بارگاه پروردگار بلند مرتبه ، بلند شود.
در این میان عده ای نیز با پذیرایی از زائران عرفه با توجه به گرمی هوا به توزیع آب خنک و یا شربت، ارادت خالصانه خود را به امام حسین (ع) ابراز می کنند تا با خدمت به زائران و عاشقان اباعبدالله (ع)، شفاعت خود را از ایشان دریافت کنند.
امروز رییس ، مدیر ، کارمند و پلیس و .... معنا ندارد، همه نوکر اباعبدالله الحسین و خادم زائران و عاشقان ایشان هستند، هر کس در هر کسوتی و با هر لباسی، ملتمسانه ندای یارب یارب و الهی العفو سر می دهد و ذکر لب های همه عاشقان یا حسین است.
امروز زلال قطره های اشک چشمان زائران و عاشقان عرفه نیز صحنه های بسیار زیبایی را خلق کرد، اشک هایی که برای قربانی نفس و از سر عجز و التماس به درگاه ذات اقدس باری تعالی برای بخشش گناهان جاری می شود.
امروز قصرشیرین و مرز خسروی با حضور هزاران عاشق و مناجات کننده عرفه فضای عطرآگینی به خود گرفته است که گویی در صحرای عرفات قرار داری و کسی جز معبود خود را در مقابل نخواهی داشت.
دعای پرفیض عرفه امروز در هوای بسیار گرم ، آفتاب داغ و سوزان و زیر چتر آفتاب، پس از اقامه نماز ظهر و عصر در خسروی نزدیکترین نقطه به کربلای معلا برگزار می شود و نوای مناجات کنندگان در آسمان خسروی طنین افکن خواهد شد.
اشک های امروز قیمتی بس گران بها دارند، زیرا امروز همه برای پاک کردن سیاهی اعمال و قلب های خود تلاش می کنند تا غروب عرفه بخشیده شوند و بخشایش خود را از خداوند بزرگ در عید قربان، عید بندگی و عید قربانی کردن هوای نفس هدیه بگیرند.
براساس این گزارش، برپایی ایستگاه های صلواتی، توزیع بسته های فرهنگی و کتاب های ادعیه مذهبی و برپایی نمایشگاه های عکس شهدا در چندین نقطه از شهر قصرشیرین و محور ارتباطی این شهر تا خسروی بر شور و حال مناجات کنندگان روز عرفه در این شهر افزوده است.

** آمادگی مرز خسروی برای برگزاری دعای عرفه تا ساعاتی دیگر
فرماندار قصرشیرین گفت: تمامی تمهیدات لازم برای برپایی دعای پرفیض عرفه در مرز رسمی و بین المللی خسروی برای حضور زائران شرکت کننده در این آیین معنوی فراهم شده است.
فرامرز اکبری در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: احداث جایگاه و فضاسازی محل برپایی دعا انجام شده و یک مکانی نیز در محل نقطه صفر مرزی مقابل گمرک با نصب سایبان و مفروش آماده شده که رفته رفته شرکت کنندگان در این آیین معنوی برای قرائت دعا در آن مکان حضور می یابند.
وی تجهیز درمانگاه ها، بیمارستان و آماده باش نیروهای امدادی و هلال احمر و استقرار تیم های امداد و نجات در مرز خسروی و تامین سوخت مورد نیاز در 2 جایگاه سوخت شهرستان برای سوخت رسانی به خودروهای شرکت کنندگان در آیین دعای عرفه را از اقدام های صورت گرفته ذکر کرد.
اکبری گفت: توزیع یک هزار جلد کتابچه دعای عرفه بین شرکت کنندگان، نصب پلاکارد، استقرار ایستگاه صلواتی از سوی ارتش و همچنین انجام تمهیدات ترافیکی از دیگر تدابیر اتخاذ شده برای امروز است.
وی اظهار کرد: برای تسهیل در تردد خودروهای زایران نیز، تردد کامیون های سوخت رسان و صادراتی تا پایان آیین دعا در مرز بین المللی خسروی در محورهای مواصلاتی شهرستان ممنوع است.
وی گفت: نیروهای راهداری، هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان، پلیس راه، نیروهای نظامی و انتظامی نیز از همان ساعات اولیه صبح امروز بر تردد خودروهای سبک و سنگین که از مناطق دور و نزدیک و شهرستان های اطراف وارد شهرستان می شوند نظارت دارند.
برگزاری دعای عرفه از مرز خسروی یادگار به جای مانده از مرحوم آزاده سرافراز اسلام حجت الاسلام حاج سید'علی اکبر ابوترابی' است که امسال بیست و دومین سال خود را سپری می کند.
مرز خسروی در مسافت 20 کیلومتری شهر قصرشیرین واقع است.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.