اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی روز دوشنبه در جریان افتتاح طرح باغات 'تنگه کنشت' در شمال شهر کرمانشاه که با حضور عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گفت: استعداد اول این استان بخش کشاورزی است و کرمانشاه شرایط لازم از جمله آب، هوا و اراضی خوب و حاصلخیز برای توسعه کشاورزی را دارد و البته مدیریت استان هم برنامه‌های مفصلی برای توسعه و تقویت این بخش تدارک دیده است.
رازانی افزود: بیش از 6 درصد از اراضی و هشت درصد آب های جاری کشور در کرمانشاه قرار دارد که این پتانسیل نشان می دهد استان از نظر منابع آبی برای توسعه بخش کشاورزی شرایط لازم را دارد.
به گفته او با عنایت رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری بزرگترین طرح کشاورزی کشور یعنی سامانه گرمسیری در استان کرمانشاه در حال اجراست و در کنار آن طرح‌های بزرگ آبی و کشاورزی زیادی وجود دارند که به تدریج در حال افتتاح و بهره‌برداری هستند.
استانداری کرمانشاه افتتاح 651 طرح بخش کشاورزی در استان را گام مهمی برای تحقق اهداف توسعه این بخش و ایجاد اشتغال پایدار توصیف و اظهار کرد: کارگروه آب و کشاورزی استان به صورت مرتب در استانداری تشکیل و مسائل و مشکلات این حوزه به صورت مستمر ارزیابی می شود.
رازانی توسعه گلخانه را از مهمترین اهداف بخش کشاورزی کرمانشاه دانست و تأکید کرد: باید به هدف احداث 400 هکتار گلخانه در استان برسیم اما این رقم هم اکنون کمتر از 40 هکتار است.
در ادامه این مراسم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: توسعه باغات مدرن با توجه به ظرفیت‌های استان در دستور کار این سازمان است.
خسرو شهبازی اضافه کرد: هم اکنون 36 هزار و 700 هکتار باغ در استان کرمانشاه وجود دارد که 33 هزار و 148 هشدار آن آبی و 2 هزار و 922 هکتار دیگر دیم است.
او در باره طرح تنگ کنشت نیز عنوان کرد: این باغ توسط تعاونی اعتباری ارتش جمهوری اسلامی ایران در سطح 32 هکتار احداث شده است.
به گفته شهبازی، این طرح برای 23 نفر اشتغالزایی کرده است و پیش‌بینی می‌شود که سالانه هزار و 800 تن انواع میوه شامل گردو، گلابی، سیب، زردآلو، گیلاس و انگور تولید کند.
در پایان مراسم نیز امیر آریانفر، ارشد نظامی ارتش در غرب کشور گفت: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر انقلاب ابلاغ شده یکی از برنامه‌های ارتش است و احداث باغ تنگ کنشت در راستای آن صورت گرفته است.
او همچنین عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی تغییر در ساختار سازمانی خود را در دستور کار قرار داده است و بر اساس نیازهای عملیاتی خود این تغییرات را ایجاد می کند و با استفاده از تیپ های متحرک تهاجمی آماده مقابله با هرگونه تهدید است.
عیسی کلانتری در سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه قرار است از چندین طرح کشاورزی و محیط زیستی بازدید و در کارگروه آب و کشاورزی و جلسه شورای اداری استان کرمانشاه شرکت کند.
8066/3032 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشاردهنده:علی مولوی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.