اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، نعمت الله حقیقی روز شنبه در سیزدهمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری کرمانشاه افزود: در راستای طرح رونق تولید قرار است 10 هزار واحد صنعتی – معدنی کوچک و متوسط تعطیل و یا نیمه تعطیل کشور در سال 96 مبلغ 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات فعالسازی دریافت کنند.
وی پیش بینی کرد که 248 واحد تعطیل و یا نیمه تعطیل در استان بتوانند 2 هزار و 850 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند.
حقیقی ادامه داد که طبق برنامه ابلاغی سال 96 قرار است تعداد پنج هزار واحد صنعتی – معدنی در کشور تسهیلات بازسازی و نوسازی دریافت کنند و سهم استان کرمانشاه از این برنامه نیز 130 بنگاه با رقم تسهیلات 2 هزار و 600 میلیارد ریال است.
وی تصریح کرد که تا کنون 74 واحد اولویت دار برای دریافت تسهیلات بازسازی و نوسازی شناسایی شده است و این واحدها با رقم اشتغال 2 هزار و 800 نفر نیاز به هزار میلیارد ریال تسهیلات این بخش دارند.
حقیقی همچنین ابراز امیدواری کرد که برخلاف عقب ماندگی سال گذشته استان در دریافت تسهیلات و رتبه 22 کشوری در این زمینه، امسال با همراهی و مساعدت بیشتر بانک های استان واحدهای صنعتی راکد بتوانند رقم بیشتری جذب اعتبار کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استاندار کرمانشاه نیز گفت: در سال گذشته 2 هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات از محل طرح رونق تولید به واحدهای صنعتی پرداخت شده و از این نظر رتبه 22 کشوری را داریم ضمن اینکه توانستیم تسهیلات هفت هزار میلیارد ریالی اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان را برای یک سال دیگر تمدید کنیم و به واحدهای تولیدی استان از این محل نیز تسهیلات بدهیم.
رضا رحیمی افزود: سال گذشته بخش کشاورزی استان سهم خوبی از دریافت تسهیلات به خود اختصاص داده بود اما متاسفانه امسال در مرحله اول اجرایی طرح رونق تولید این بخش حذف شده و این تسهیلات فقط به واحدهای صنعتی – معدنی اختصاص داده شده است.
در این جلسه عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و نیز تعدادی از مدیران استانی و بانک ها و نمایندگان بخش خصوصی حضور داشتند و مشکلات چند واحد تولیدی در استان بررسی شد.
7457/8066 خبرنگار:جواد الماسی ** انتشار دهنده:علی مولوی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.