اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا عدالتخواه روز شنبه در آیین تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری قصرشیرین که در سرسرای غدیر این شهرستان با حضور مردم و مسئولان برگزار شد، افزود: این فرد شیاد در چندین فقره کلاهبرداری، پول های کلانی از مردم دریافت کرده بود که یک نمونه از آن رقمی معادل 500 میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه مردم از کلاهبرداری های پیشین در این استان مانند پرونده گلیم و گبه درس عبرت بگیرند و گول افراد شیاد و سودجو را نخورند، بیان کرد: فرد کلاهبردار با عوام فریبی عکس خود را به بهانه خروج از کشور در فضای مجازی منتشر کرده بود که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در خارج از استان و حین خروج از کشور در چند روز اخیر دستگیر شد.
رییس کل دادگستری استان کرمانشاه، در ادامه بر لزوم مراقبت بیشتر مردم از اموال خود در برابر افراد شیاد و سود جو تاکید کرد و گفت: هرگونه دریافت وجه در قبال پرداخت سودهای زیاد، کلاهبرداری است و مردم نباید گول وعده های دروغین افراد شیاد را بخورند.
عدالتخواه در ادامه با اشاره به دیدگاه و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اهمیت مقابله با قاچاق کالا، اظهار داشت: قاچاق کالا، ارکان اقتصاد جامعه را فلج می کند و از این رو دستگاه قضا با شدت برخورد با قاچاقچیان کالا را در دستور کار خود دارد.
وی با اشاره به مرزی بودن قصرشیرین، از رییس جدید دادگستری این شهرستان خواست مقابله با پدیده قاچاق کالا را در اولویت کاری خود قرار دهد.
وی مقابله با قاچاق کالا را یک راهکار مهم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب دانست.
این مقام دستگاه قضایی، در ادامه با اشاره به لزوم دخالت ریش سفیدان و بزرگان جامعه در جلوگیری از ورود پرونده های اختلافات خانوادگی به محاکم قضایی گفت: بسیاری از اختلافات خانوادگی با دخالت ریش سفیدان، بزرگان محل و گذشت افراد رفع می شود و این خود عامل مهمی در کاهش حجم ورودی پرونده ها به دستگاه قضاست.
عدالتخواه همچنین از مجازات های جایگزین برای جوانانی که مرتکب جرایم سبک می شوند خبر داد و گفت: قضات در پرونده های این چنینی مجازات هایی را تعیین کنند که مانع از ورود جوانان به محیط زندان و اصلاح شخصیتی آن ها شود.
وی، داشتن تقوای الهی، انجام واجبات، ترک محرمات، تلاش برای احقاق حق و خدمتگزاری به مردم را از ویژگی های یک قاضی موفق دانست و گفت: بحمدالله همه قضات ما در استان کرمانشاه دارای چنین روحیاتی هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه باید قدردان نعمت امنیت و ولایت فقیه باشیم، افزود: این که امروز امنیت در مرزهای ما برقرار است از نعمت وجود رهبر معظم انقلاب است و اگر رهبری نبودند، امروز باید با داعشی های ملحد در همدان می جنگیدیم.
فرماندار قصرشیرین نیز در این آیین گفت: در بین تمام مکاتب بشری و ادیان مختلف ، اسلام کامل ترین دینی است که به مقوله عدالت در جامعه پرداخته است.
فرامرز اکبری افزود: برقراری عدالت از اولویت های مهم پیامبر (ص) در جامعه بود و قرآن کریم نیز هدف از رسالت انبیای الهی را اجرای عدالت در جامعه بیان کرده است.
وی اظهار داشت: جایگاه قضاوت در جامعه یک جایگاه بسیار حساس و مهمی است که به برکت وجود قضاتی متدین، دستگاه قضا تاکنون تحت تاثیر جریان خاصی قرار نگرفت و رسالت بزرگ خود را که اجرای عدالت بوده به بهترین شکل ممکن انجام داده است.
وی گفت: مردم متدین و ولایت مدار قصرشیرین با مذاهب مختلف شیعه، سنی و اهل حق در کنار یکدیگر با مسالمت زندگی و برای پیشرفت کشور تلاش می کنند و دستگاه قضای این شهرستان نیز همواره برای برقراری عدالت تلاش کرده است.
امام جمعه قصرشیرین نیز در این آیین در سخنانی، خدمتگزاری در قصرشیرین با وجود گرما، گرد و غبار و شرایط بد آب و هوایی را جهاد فی سبیل الله دانست و گفت: مسئولان این شهرستان و بخصوص قضات دادگستری برای خدمتگزاری به مردم تلاش شبانه روزی دارند.
حجت الاسلام علی ملکی، شجاع و نترس بودن، دین داری، عقلانیت، ولایتمداری، ولایت پذیری و تلاش برای احقاق حق مظلوم را از ویژگی های یک قاضی بیان کرد و گفت: همه قضات جامعه اسلامی دارای چنین ویژگی هایی هستند.
در پایان با تقدیر از تلاش های مسعود محمدزاده رییس سابق دادگستری قصرشیرین، بهمن باباخانی را به عنوان رییس جدید دادگستری این شهرستان معرفی کرد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 186 کیلومتر مرز با عراق، 27 هزار تن جمعیت دارد.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.