اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، این ناحیه کارگاهی به مساحت پنج هکتار و با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال ایجاد خواهد شد.
علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم کلنگ زنی این ناحیه در جمع خبرنگاران گفت: باید از ظرفیت های بخش خصوصی برای ایجاد این ناحیه کارگاهی استفاده کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه هم در این مراسم عنوان کرد: واحدهای صنفی بسیاری در استان فعالیت می کنند اما متاسفانه واحدهای تولیدی برای تامین نیازهای آنان وجود ندارد.
نعمت الله حقیقی افزود: با توجه به مرکزیت استان کرمانشاه در غرب کشور و بازار فروش مناسبی که در دسترس داریم، لزوم راه اندازی این ناحیه کارگاهی احساس می شد.
وی با بیان اینکه در این ناحیه کارگاهی نخست تمرکز بر بعد نمایشگاهی و پس از آن بر ایجاد کارگاه های تولیدی است، اظهارداشت: برندهای برتر تولید مبلمان را برای حضور در این ناحیه کارگاهی دعوت خواهیم کرد.

** شرایط ویژه شهرک صنعتی زاگرس برای سرمایه گذاری
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور با اشاره به معافیت های مالیاتی و موقعیت شهرک صنعتی زاگرس گفت: این شهرک از ظرفیت ویژه ای برای سرمایه گذاری برخوردار است.
علی یزدانی در حاشیه افتتاح سیستم روشنایی شهرک زاگرس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آینده خوبی پیش روی این شهرک است که می‌تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال خوبی برای استان باشد.
وی افزود: پروژه های مناسبی در شهرک های صنعتی استان کرمانشاه در حال اجراست که می توانند بخشی از مشکل بیکاری این استان را برطرف کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کلنگ زنی ناحیه کارگاهی مبلمان کرمانشاه در شهرک‌ صنعتی بیستون گفت: با توجه به هم مرزی کرمانشاه با کشور عراق مبلمان تولید شده در این استان علاوه بر مصرف داخلی می تواند به کشور عراق صادر شود.
یزدانی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود تولید مبل در کرمانشاه اشتغالزایی قابل توجهی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه شهرک صنعتی زاگرس یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی کشور است، اظهار داشت: این شهرک می تواند بخش عمده ای از مشکلات بیکاری کرمانشاه را برطرف کند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: در کشور 980 ناحیه و شهرک صنعتی مصوب داریم که در بیش از 700 مورد آنها واگذاری زمین انجام می‌شود.
یزدانی تاکید کرد: معافیت مالیاتی 13 ساله و تخفیف حدود 50 درصدی اراضی شهرک صنعتی زاگرس شرایط ویژه ای برای سرمایه گذاری در این شهرک ایجاد کرده است.
وی با اشاره به امکان الحاق اراضی پالایشگاه اناهیتا به شهرک صنعتی زاگرس گفت: اگر اراضی این پالایشگاه به شهرک زاگرس ملحق شود، این شهرک از نظر وسعت در کشور کم نظیر خواهد بود.
وی به اختصاص اعتباراتی برای تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: 200 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر هیات دولت به استان و 200 میلیارد ریال نیز از منابع ملی در نظر گرفته شده که اکنون 110 میلیارد ریال آن برای پروژه‌های زیرساختی شهرک صنعتی زاگرس در دست اجراست.
بیژن کردستانی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه نیز در این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: 14 پروژه با بیش از 105 میلیارد ریال اعتبار در شهرک صنعتی زاگرس در حال اجراست که از 70 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
7445/8066 خبرنگار: سامان رحمتیان ** انتشار دهنده: علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.