اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز دوشنبه به نقل از سردار منوچهر امان اللهی در جلسه قرارگاه اربعین استان بر آمادگی کارکنان انتظامی برای خدمت به زائرین اربعین تأکید کرد و افزود: برای این کار بزرگ فرصت کمی باقی مانده است و باید با بسیج تمام امکانات میزبان خوبی برای زائرین دیار یار در حوزه نظم، امنیت و آرامش باشیم.
وی در ادامه بیان داشت: استان مرزی کرمانشاه به واسطه نزدیکی به سرزمین نینوا، همواره میزبان زائران حسینی و معطر به عطر کربلا بوده و افتخاری است که نصیب مردم این دیار شده است.
وی اظهار کرد که رخداد حماسه و نهضت حسینی آینه عزت و افتخاری بی نظیر بوده که تاریخ اسلام و بشریت بدلی برای آن سراغ ندارد.
وی ادامه داد: جایگاه بلند امر به معروف و نهی از منکر در قالب عاشورا، رویدادی جاودانه است که همچون نگینی بر تارک تاریخ های جهان می درخشد و پس از گذشت بیش از 1300 سال از چنان عمق و غنایی برخوردار است که پیام آور ارزش های والای انسانی و الهام بخش انسان های آزاده و خداجو خواهد بود.
مقام ارشد انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: عاشورا دست بلند همت آمران به معروف و ناهیان از منکر است که برای همیشه حق را از باطل جدا ساخت تا دیگر یزیدیان عصرها، نتوانند با اسلام، جاهلیت را زنده کنند.
سردار امان اللهی افزود: اکنون این فرزندان اسلام هستند که مشعل جاوید هدایت را روشن نگه داشته اند و مراسم عاشورا را با محوریت اهداف والای قیام برگزار می کنند و از مکتب انسان ساز و مجاهدپرور عاشورا پیوسته بهره مند می شوند.
استان کرمانشاه با 371 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق 2 مرز رسمی دارد.
براساس برنامه ریزی مسئولان استان کرمانشاه قرار است، امسال حدود 500 هزار نفر از مردم کشورمان از طریق مرز خسروی در مراسم اربعین حسینی شرکت کنند.
3033/8066 خبرنگار: فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.