اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامحسین کاظمی روز سه شنبه در نشست با تشکل های زیست محیطی و و اصحاب رسانه که در سرسرای جلسات اداره کل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه اظهار کرد: مباحث مربوط به محیط زیست و اهمیت آن امروز بر کسی پوشیده نیست.
وی افزود: امروز زندگی با نشاط با داشتن محیط زیستی سالم ارتباط مستقیم دارد و هر شهروندی باید خود را موظف به حراست از محیط زیست بداند.
کاظمی گفت: در دنیای امروزی یکسری مخاطرات طبیعی و بحران های زیست محیطی اتفاق افتاده است که گرم شدن کره زمین، افزایش گازهای گلخانه ای، آتش سوزی های گسترده و ... از جمله آن هاست که باید برای مقابله با آن ها همه احساس مسئولیت کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود از وجود 48 گونه پستاندار، 180 گونه پرنده، 33 گونه ماهی و 35 گونه خزنده و دوزیست در کرمانشاه خبر داد و گفت: در عین حال یک هزار و 200 گونه گیاهی نیز در استان شناسایی شده است.
وی شوکا نماد زیست محیطی استان را نیز یکی از گونه های کمیاب جانوری در کرمانشاه عنوان کرد و افزود: هم اکنون نزدیک به 20 راس شوکا در منطقه بوزین و مرخیل شهرستان پاوه محافظت می شود.
کاظمی همچنین مناطق تحت حفاظت و کنترل این اداره کل را 163 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: این مقدار معادل 6.7 درصد مساحت کل استان است.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست کرمانشاه با بیان اینکه طبق استاندارد جهانی باید 10 درصد کل مساحت استان را مناطق حفاظت شده تشکیل دهد، افزود: در کرمانشاه پنج منطقه شکار و تیراندازی ممنوع نیز که قابلیت ارتقا سطح دارند، وجود دارد که اگر آن ها نیز اضافه شوند سطح مناطق حفاظت شده استان به 11 درصد می رسد.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.